خوزستان به بالای ۵۰ درجه می‌رسد/بارش‌های رگباری ادامه خواهد داشت

مهندس عبدالرضا امیدوار شهری گفت: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی تا روز یکشنبه در مناطقی از شمال غرب، سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز، شمال شرق و دامنه‌های مرکزی زاگرس رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین، وی با اشاره به این که در روز یکشنبه در برخی مناطق غرب و جنوب غرب پدیده باد و گرد و خاک به همراه کاهش دید افقی پیش‌بینی می‌شود، افزود: تا روز سه‌شنبه در نیمه شرقی کشور نیز شاهد وزش باد و گرد و خاک خواهیم بود و در منطقه زابل طوفان شن رخ خواهد داد.

امیدوار شهری همچنین گفت: بر این اساس همچنان طی روزهای یکشنبه و دوشنبه بارش موقتی باران با رعد و برق و وزش باد در استانهای گیلان، مازندران، گلستان، شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، شمال سمنان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی پیش‌بینی می‌شود که شدت آن از روز شنبه کمتر خواهد بود.

وی افزود: طی هفته جاری سرعت باد در مرزهای شرقی کشور افزایش می‌یابد و سبب ایجاد گرد و خاک در جنوب خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان می‌شود که در شهر زابل طی این مدت بویژه از اوایل شب تا ظهر روز بعد توفان شن و خاک رخ خواهد داد. همچنین در روزهای شنبه و یکشنبه در استانهای ایلام، خوزستان و جنوب کرمانشاه گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور در ادامه گفت: بر این اساس آسمان تهران در روز یکشنبه کمی ابری خواهد بود و در بعد از ظهر افزایش ابر در پاره‌ای نقاط رگبار و رعد و برق و وزش باد خواهد داشت که حداقل و حداکثر دما در این روز به ۲۵ و ۳۶ درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد. از سوی دیگر در روز دوشنبه نیز آسمان پایتخت صاف گاهی وزش باد در ارتفاعات افزایش ابر پیش‌بینی شده است که حداقل و حداکثر دما در این روز به ۲۵ و ۳۵ درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در روز یکشنبه استان خوزستان با حداکثر دمای ۵۱ درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و آذربایجان شرقی و اردبیل نیز با حداقل دمای ۱۵ درجه سانتیگراد بالای صفر خنکترین استان‌های کشور خواهند بود.

۴۵۲۳۴

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ