خوش‌بینی مدیران صنعت خودروسازی

۸فروردین ۱۳،

خوش‌بینی مدیران صنعت خودروسازی

نتایج تازه‌ترین نظرسنجی انجام شده از مدیران شرکت‌های بزرگ صنعت خودروسازی در سراسر جهان نشان می‌دهد که حدود ۸۰ درصد از آن‌ها اعتقاد دارند که سال ۲۰۱۳ سالی مثبت و یا بدون تغییر نسبت به سال ۲۰۱۲ برای صنعت خودروسازی خواهد بود.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از عصرخودرو به نقل از ایسنا، پایگاه‌ اطلاع‌رسانی معتبر just-auto که این نظرسنجی را از مدیران حوزه‌های مختلف صنعت خودروسازی جهان انجام داده، اعلام کرده است که ۴۴٫۱ درصد از مدیران اعتقاد دارند که سال ۲۰۱۳ سالی نسبتا مثبت برای صنعت خودروسازی جهان خواهد بود، در حالی که ۳۵٫۷ درصد نیز معتقدند امسال با سال قبل هیچ تفاوتی نخواهد داشت. مابقی مدیران نیز دیدگاه‌هایی از بسیار منفی گرفته تا بسیار مثبت نسبت به سال ۲۰۱۳ دارند.

بیش از نیمی از مدیران صنعت خودروسازی جهان یعنی ۵۶٫۹ درصد خطر رکود و از رونق افتادن بازار را بزرگترین چالش پیشروی صنعت خودروسازی جهان در سال ۲۰۱۳ اعلام کردند. ۱۵٫۴ درصد بالا رفتن قیمت نفت، ۱۲٫۸ درصد افزایش قیمت مواد اولیه و ۱۴٫۹ درصد نیز درگیری‌ها و نزاع‌های صنعتی را بزرگترین چالش‌های امسال صنعت خودروسازی جهان دانستند.

همچنین بیش از ۶۰ درصد از مدیران صنعت خودروسازی فشار برای اصلاح ساختار و کاهش هزینه‌ها و همچنین تثبیت سودآوری را مهمترین چالش بنگاه‌های فعال در صنعت خودروسازی طی سال ۲۰۱۳ توصیف کردند.

در زمینه مهمترین نوآوری موفق در صنعت خودروسازی در سال ۲۰۱۳، بیشترین رای به بهینه‌سازی مصرف سوخت و کاهش کربن دی اکسید خودروها داده شده است. سیستم‌های ارتباطی و مخابراتی، سیستم‌های ایمنی و کمک راننده و سیستم‌های تازه انتقال در خودرو در رده‌های بعدی این بخش قرار گرفتند.

بیش از ۴۰ درصد از مدیران خودروسازی وضعیت امسال بازارهای خودرو در کشورهای فرانسه، اسپانیا و ایتالیا را ناامیدکننده توصیف کردند، در حالی وضعیت برای بازارهایی مانند چین، هند، روسیه و برزیل کاملا برعکس بوده است.

همچنین ۵۷٫۶ درصد از مدیران صنعت خودروسازی قیمت نفت برنت را برای سال ۲۰۱۳ بشکه‌ای بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ دلار پیش‌بینی کردند. ۲۷٫۱ درصد این قیمت را بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ دلار تخمین زدند.

سه شنبه ۱۳ فروردین   ۲۰:۱

منبع:عصرخودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ