خوش شانسی تیم پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا

تیم فوتبال پرسپولیس توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا جایگزین الزوراء عراق در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا شد.

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، کنفدراسیون فوتبال آسیا با پایان یافتن لیگ قهرمانان ۲۰۱۶ آسیا که با قهرمانی چونبوک کره جنوبی به اتمام رسید آخرین رنکینگ فنی فوتبال قاره و بر اساس آن سهمیه کشور ها در لیگ قهرمانان ۲۰۱۷ آسیا را اعلام کرد.

در رنکینگ جدید ایران همچنان در رده چهارم آسیا و سوم غرب قاره قرار دارد و بر این اساس و بنابر اعلام AFC سهمیه ایران در لیگ قهرمانان ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ آسیا (امسال و سال آینده) همچنان ۲+۲ خواهد بود.

به این ترتیب ایران دو سهمیه مستقیم در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا و دو سهمیه در مرحله پلی آف خواهد داشت اما با توجه به اینکه عراق به عنوان فدراسیون ششم منطقه غرب جواز حضور در لیگ قهرمانان را کسب نکرد تک سهمیه مستقیم این کشور به ایران رسید و پرسپولیس جایگزین الزورای عراق در مرحله گروهی شد با این حال سهمیه ایران در فصل ۲۰۱۸ لیگ قهرمانان آسیا (سال آینده) همچنان ۲+۲ خواهد بود.

در واقع این هشداری است برای باشگاه‌های ایرانی که برای فصل آینده به سهمیه ۱+۳ دل خوش نکنند چراکه فقط امسال آن هم به دلیل کنار گذاشته شدن نماینده عراق، سهمیه ایران از ۲+۲ به ۱+۳ تغییر کرد.

اما اینکه چرا امسال نماینده عراق حذف و سهمیه آن به ایران رسید پرسشی است که پاسخ آن را در ادامه خواهید یافت.

امسال عراق نتوانست امتیاز لازم برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا را کسب کند و جای خود را به نماینده سوم ایران داد. در توضیح بیشتر این ماجرا باید به این نکته اشاره کنیم که اگر فدراسیونی مجوز حضور در لیگ قهرمانان را کسب نکند سهمیه مستقیم آن به بالاترین فدراسیون در رنکینگ اختصاص خواهد یافت به شرطی که سهمیه مستقیم آن از سه تیم بیشتر نشود.

از آنجایی که امارات و عربستان از سه سهمیه کامل برخوردارند سهمیه مستقیم عراق به فدراسیون سوم غرب آسیا یعنی ایران اختصاص یافت.

آی اسپورت

۱۰۹

باز نشر: اخبار ایران و جهان ممتاز نیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ