دادخواست ورود “پهپاد‌های جاسوسی آمریکا” به ایران را به نتیجه می‌رسانیم

۱۱ام بهمن ،

معاون حقوقی و پارلمانی سپاه پاسداران با اشاره به تلاش آمریکا برای فرستادن پهپادهای جاسوسی به حریم هوایی ایران گفت: از نظر اصول روابط بین‌الملل، ورود هرگونه هواپیمای جاسوسی به محدوده کشورها ممنوع است و ما دادخواست خود در این زمینه را در مجامع بین‌المللی، پیگیری خواهیم کرد.

سردار سرتیپ دوم پاسدار “محمدرضا یزدی” در گفتگو با خبرنگار دفاعی – امنیتی باشگاه خبرنگاران، با اشاره به تلاش آمریکا برای فرستادن پهپادهای جاسوسی به حریم هوایی ایران گفت: کشور ما دادخواست خود در این زمینه را در مجامع بین‌المللی، پیگیری خواهد کرد و آن‌ را به نتیجه خواهد رساند.

وی افزود: امروز مردم و دولت‌های دنیا شاهد اعمال خلاف‌کارانه آمریکا می باشند و می‌بینید که این کشور تا چه اندازه از اصولی که مدت‌ها مدعی آن بوده‌، فاصله دارد.

معاون حقوقی و پارلمانی سپاه پاسداران از جمع‌آوری مدارک مستدل توسط این نهاد و در اختیار گذاشتن این مدارک به وزارت‌ امور خارجه و ریاست‌جمهوری خبر داد و تصریح کرد: از نظر اصول روابط بین‌الملل، ورود هرگونه هواپیمای جاسوسی به محدوده کشورها ممنوع است.

گفتنی است آمریکا تاکنون چندین بار برای نفوذ در حریم هوایی کشورمان اقدام به فرستادن پهپادهایRQ170 ،NQ1 و… کرده و در خصوص آخرین اقدام آمریکایی‌ها در این زمینه نیز سپاه پاسداران در روز سه‌شنبه ۱۴ آذرماه سال‌جاری، اعلام کرد که پهپاد “اسکن‌ایگل” آمریکا را شکار کرده است.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ