داروهای لاغری تأثیر منفی برجسم و روان دارد

چاقی و اضافه وزن از مشکلات شایع ناشی از زندگی ماشینی و کم تحرکی است که خود زمینه ساز بسیاری از بیماری غیر واگیردار محسوب می شود.

سودابه سلطان زاده کارشناس تغذیه در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: چاقی و اضافه وزن احتمال بروز بیماری های قلبی و عروقی، فشار خون، دیابت، التهاب مفاصل، افسردگی و انواع سرطان را افزایش می دهد و از سوی دیگر حفظ ظاهر متناسب برای همه‌ی افراد اهمیت دارد.

وی افزود: برای کم کردن وزن و حفظ آن، یک راه حل ساده یا دارویی معجزه آسا وجود ندارد ولی با ایجاد تغییرات مختصر در برنامه ی زندگی خود می تواند به وزن مطلوب دست یافت.

وی درادامه اظهار داشت: داروهای لاغری تأثیرات منفی بر جسم و روان مصرف کنندگان می گذارند نظیر مشکلات قلبی، عصبی شدن بی دلیل مشکلات گوارشی و کاهش جذب ویتامین ها و هم چنین تأثیر آنها کم و محدود به زمان مصرف داروست.

وی در پایان افزود: بهترین روش رژیم غذایی بر مبنای علمی است که در آن تمام مواد مغزی رژیم غذایی تأمین شود کاهش وزن از طریق رژیم غذایی و ورزش اصولی ترین روش برای کاهش وزن و داشتن وزن ایده آل است این روش سلامت جسم و روان را به ارمغان می آورد./ع۲


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ