داستانک/قیمت معجزه

۲۱فروردین۱۳،

وقتی سارا دخترک هشت ساله ای بود، شنید که پدر و مادرش دربارهٔ برادر کوچک ترش صحبت می کنند. فهمید برادرش سخت بیمار است و آن ها پولی برای مداوای او ندارند. پدر به تازگی کارش را از دست داده بود و نمی توانست هزینه جراحی پرخرج برادر را بپردازد. سارا شنید که پدر آهسته به مادر گفت: «فقط معجزه می تواند پسرمان را نجات دهد.» سارا با ناراحتی به اتاق خوابش رفت و از زیر تخت، قلک کوچکش را درآورد. قلک را شکست، سکه ها را روی تخت ریخت و آن ها را شمرد، فقط ۵ دلار. بعد آهسته از در عقبی خانه خارج شد و چند کوچه بالاتر به داروخانه رفت.
جلوی پیشخوان انتظار کشید تا داروساز به او توجه کند ولی داروساز سرش شلوغ تر از آن بود که متوجه بچه ای هشت ساله شود. دخترک پاهایش را به هم می‌زد و سرفه می کرد، ولی داروساز توجهی نمی کرد، بالاخره حوصله سارا سر رفت و سکه ها را محکم روی شیشه پیشخوان ریخت.
داروساز جا خورد، رو به دخترک کرد و گفت: «چه می خواهی؟» دخترک جواب داد: «برادرم خیلی مریض است، می خواهم معجزه بخرم.»داروساز با تعجب پرسید: «ببخشید؟!!» دخترک توضیح داد: «برادر کوچک من، داخل سرش چیزی رفته و بابایم می گوید که فقط معجزه می تواند او را نجات دهد، من هم می خواهم معجزه بخرم، قیمتش چقدر است؟» داروساز گفت: «متاسفم دخترجان، ولی ما اینجا معجزه نمی‌فروشیم.» چشمان دخترک پر از اشک شد و گفت: «شما را به خدا، او خیلی مریض است، بابایم پول ندارد تا معجزه بخرد این هم تمام پول من است، من کجا می توانم معجزه بخرم؟» مردی که گوشه ایستاده بود و لباس تمیز و مرتبی داشت، از دخترک پرسید: «چقدر پول داری؟»
دخترک پول ها را کف دستش ریخت و به مرد نشان داد. مرد لبخندی زد و گفت: «آه چه جالب، فکر می کنم این پول برای خرید معجزه برادرت کافی باشد!» بعد به آرامی دست او را گرفت و گفت:من می خواهم برادر و والدینت را ببینم، فکر می کنم به کمک خدا معجزه برادرت پیش من باشد.» آن مرد، دکتر آرمسترانگ فوق تخصص مغز و اعصاب در شیکاگو بود.
فردای آن روز عمل جراحی روی مغز پسرک با موفقیت انجام شد و او از مرگ نجات یافت. پس از جراحی، پدر نزد دکتر رفت و گفت: «از شما متشکرم، نجات پسرم یک معجزه واقعی بود، می خواهم بدانم بابت هزینه عمل جراحی چقدر باید پرداخت کنم؟» دکتر لبخندی زد و گفت: «پنج دلار بود که به لطف خدا به موقع پرداخت شد.»

برای ملاحظه مجله شبانه اینجا کلیک کنید


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ