دانشجویان ورودی ۹۰ به بعد شهریه می پردازند

جام جم آنلاین: به گفته رئیس مرکز هیأتهای امنای وزارت علوم، دانشجویان تمام مقاطع ورودیهای ۹۰ به بعد در صورتیکه سنواتی شوند باید برای ادامه تحصیل شهریه ای معادل شهریه نوبت دوم به دانشگاه پرداخت کنند.

مهدی ایرانمنش ، اضافه کرد: طبق اعلام معاونت آموزشی وزارت علوم در صورتیکه دانشجویان تمام مقاطع تحصیلی نتوانند در نیم سالهای اعلام شده تحصیل خود را به اتمام برسانند برای گذراندن دوره های سنوات مشمول پرداخت شهریه نوبت دوم می شوند.

وی گفت: این مصوبه برای تمام ورودیهای سال تحصیلی ۹۰ به بعد عملی شده و به تصویب هیأت امنای هر دانشگاه رسیده است.

به گفته این مقام مسئول در وزارت علوم، بر اساس این مصوبه ورودیهای سالهای قبل از ۹۰ شامل پرداخت شهریه نمی شوند.

ایرانمنش درباره دریافت شهریه از دانشجویان مشروطی گفت: دانشگاه نمی تواند از دانشجوی مشروطی به این علت که سر موعد مقرر تحصیل را به اتمام نرسانده شهریه دریافت کند، در صورتیکه مقررات کمیسیون موارد خاص یا کمیسیون آموزشی دانشگاه به این دسته از دانشجویان اجازه تحصیل داد، دانشگاهها موظف به دریافت شهریه هستند.

وی ادامه داد: دولت تا سقف مشخصی برای دانشجویان، سرانه تعیین کرده است و بعد از اتمام این مدت، دانشجویان باید بر اساس مقررات تعیین شده شهریه نوبت دوم را پرداخت کنند.

رئیس مرکز هیأتهای امنا و هیأتهای ممیزه مرکزی وزارت علوم درباره پرداخت شهریه متغیر یا ثابت نوبت دوم برای دانشجویان سنواتی اظهار داشت: در صورتیکه دانشجو باید تنها واحد پایان نامه را بگذراند لازم است شهریه ثابت نوبت دوم را پرداخت کند، اگر لازم است واحدهای درسی را هم بگذراند ملزم است شهریه را به طور کامل پرداخت کند.(مهر)


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن