دانش آموز تبریزی مدال المپیاد جهانی خود را به زلزله زدگان اهداکرد

عطا مرادی عضو تیم المپیاد نجوم و اختر فیزیک کشورمان در بازگشت از مسابقات جهانی برزیل در مراسم استقبال در فرودگاه تبریز گفت: مدال نقره این مسابقات را به مردم این مناطق اهدا می نمایم.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی ،  عطا مرادی دانش آموز پیش دانشگاهی استاد شهریار ناحیه ۳ تبریزوعضو تیم الف المپیاد نجوم و اختر فیزیک ایران که در مسابقات جهانی کشور برزیل مدال نقره کسب کرده ظهر پنج شنبه وارد فرودگاه تبریز شد و مورد استقبال مردم و مسئولان قرار گرفت .
گفتنی است ؛ تیم های الف و ب المپیاد نجوم و اختر فیزیک کشورمان که به منظور شرکت در ششمین دوره این مسابقات جهانی در تاریخ ۱۱ مردادماه به کشور برزیل سفر کرده بود ، موفق به به کسب یک مدال طلا ، ۵ نقره و ۴ برنزشدند.
بر اساس این گزارش، در تیم الف ایران، آرش گل محمدی، موفق به کسب مدال طلا، عطا مرادی ، محمد جواد شریعت زاده و کیانا افضلی موفق به کسب مدال نقره و فاطمه قشلاق پور موفق به کسب مدال برنز شدند و در تیم ب ایران نیز فرزاد فتحی و سید شایان خالوئی تفتی مدال نقره و عرفان بیات ، سارا علیقلی زاده صفری و علی عباسی مدال برنز کسب کردند.
این گزارش حاکیست، در این دوره از مسابقات ۱۳۴ دانش آموز از ۲۷ کشور جهان به رقابت پرداختند .
گفتنی است، در سال گذشته نیز تیم های الف و ب اعزامی ایران به این المپیاد درکشور لهستان، ۱ مدال طلا، ۴ نقره و ۵ مدال برنز را کسب نموده بودند که بدین ترتیب نتیجه امسال تیم نجوم ایران با کسب یک مدال طلا ، ۵ نقره و ۴ برنزنشان از بهبود نتیجه آنها دارد./ز


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ