دخل و خرج شهری که با درآمد توریست اداره می گردد

شهرداری این شهر در سال ۲۰۱۳ بیش از۳۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار هزینه داشته است در حالی که رقم در آمد این شهر از محل توریست هایی که در سال ۲۰۱۳ به این شهر آمده اند بیش از ۵۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار بوده است.

به گزارش گروه وبگردی ممتاز نیوز، مایکل بلومبرگ شهردار نیویورک شب قبل در یک کنفرانس خبری دخل و خرج سازمان شهرداری نیویورک در سال ۲۰۱۳ را به اطلاع شهروندان این شهر رساند.
 نکته قابل توجه در آمارها و اطلاعاتی که شهردار نیویورک ارایه کرد این مساله بود که تقریبا شهر بزرگی چون نیویورک نزدیک به دوبرابر هزینه های سالانه نهاد شهرداری خود تنها از توریسم درآمد دارد.

طبق اعلام بلومبرگ این شهر در سال ۲۰۱۳ پذیرای ۵۴ میلیون و ۳۰۰ هزار توریست بوده است که از این رقم ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از کشورهای خارجی و بیش از ۴۳ میلیون نفر از شهروندان دیگر ایالت های آمریکا بوده اند.

بلومبرگ افزود شهرداری نیویورک در سال ۲۰۱۳ بیش از۳۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار هزینه داشته است در حالی که رقم در آمد شهر نیویورک از محل توریست هایی که در سال ۲۰۱۳ به این شهر آمده اند بیش از ۵۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار بوده است.

این رقم در مقایسه با درآمد توریستی سال ۲۰۱۲ رشد داشته است. در سال ۲۰۱۲ شهر نیویورک ۵۵ میلیارد دلار درآمد توریستی داشته است.

بلومبرگ اعلام کرد در هدف گذاری قبلی شهرداری نیویورک برای جذب توریست داخلی و خارجی رقم ۵۵ میلیون نفر برای سال ۲۰۱۵ در نظر گرفته شده بود ، در حالی که به نقل از او با بازدید ۵۴ میلیون و ۳۰۰ هزار توریست در سال ۲۰۱۳ از این شهر ، شهرداری نیویورک امیدوار است هدف عبور از ۵۵ میلیون توریست سالانه در سال ۲۰۱۴ محقق شود.

میزان ورود توریست به نیویورک نیز در سال ۲۰۱۳ در مقایسه با سال ۲۰۱۲ بیش از ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر رشد داشته است.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ