درآمد حاصل از فروش اموال وزارت صنعت، به داد معدن می رسد

به گزارش ایرنا ، ‘ مهدی غضنفری’ روز سه شنبه در نشست هم اندیشی تشکل های معدنی و صنایع معدنی با تاکید بر اینکه چگونگی سرمایه گذاری در حوزه معدن پیگیری می شود ، افزود: به دلیل شناخت کمتر از حوزه معدن سرمایه گذاران کمتری وارد این بخش شده اند .

وی افزود: مشکلات دست اندرکاران حوزه معدن نیز باعث شده تا انگیزه دیگران برای ورود به حوزه معدن کمتر شود .

غضنفری با بیان اینکه نوع تعامل با بخش خصوصی یک واجب و باید است ، در عین جال گفت: نباید هیچ کدام از مسئولان دولتی یا فعالان بخش خصوصی احساس کنند که بدون کمک دیگری بهتر می توانند عمل کنند

وزیر صنعت، معدن و تجارت خطاب به شرکت کنندگان در نشست گفت : ادبیات تعاملی با ادبیات تقابلی متفاوت است و به حل مشکلات کمک نمی کند .

وی تصریح کرد: ظرفیت های بی شمار و گنجینه ای ارزشمند زیرخاک و سنگ نهفته است و می توان آن را تبدیل به ارزش افزوده کرد و موجب اشتغالزایی بیشتری شد .

وزیر صنعت ، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد : هر چند که تحریم هزینه هایی را بر کشور تحمیل می کند اما تحریم ها توقف جدی درطرح های مردم و دولت ایجاد نکرده است.

غضنفری در بخش دیگری از سخنان خود به قانون معدن واصلاحیه آن نیز اشاره کرد و افزود: براساس توافق دولت مقرر شد تا هنگام اجرای اصلاحیه قانون جدید براساس آیین نامه قبلی عمل شود و از معاونت معدنی وزارت می خواهیم که در اجرای ایین نامه جدید طوری عمل شود که وظایف تصدی گری به بخش خصوصی واگذار شود .

وی درباره طرح جامع معدن نیز گفت : به طور حتم باید در بند استراتژیک، تشکل های حوزه معدن به عنوان حائل بین بنگاه های معدنی و صنایع معدنی تقویت شوند و هرچه تحرک بیشترشود نقش آفرینی نیز بیشتر می شود .

اقتصام ** ۱۶۰۱**۱۳۱۹

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۲۰۱۴۵۰


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *