درحال حاضر ۱۷۲ به ۱۰۰میلیون مشترک LTE ارایه می‌دهند

۲۸اردیبهشت،

 

مرکز ۴G Americas با انتشار یافتن گزارشی تازه اعلام کرد که تعداد مشترکان شبکه مخابراتی LTE این هفته از مرز ۱۰۰ میلیون نفر هم گذشت تا محبوبیت خدمات این شبکه پرسرعت روز به‌روز برائ مردم بیشتر شود.
 
به گزارش گروه خبرها خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این طور که آمارها نشان می‌دهند، در حال حاضر دو کشور آمریکا و کانادا روی‌هم رفته بیش از ۵۷ میلیون مشترک شبکه مخابراتی LTE را در خود جا داده‌اند و از نظر تعداد مشترکان می‌توان گفت که ۵۷ درصد این بازار جهانی در اختیار دو کشور یاد شده است.
 
در این گزارش آمده است که هم‌اکنون ۱۷۲ اوپراتور مخابراتی در ۷۰ کشور جهان شبکه مخابراتی LTE  راه‌اندازی کرده‌اند و پیش‌بینی می‌شود که تعداد این شبکه‌ها تا پایان سال ۲۰۱۳ میلادی به بیش از ۲۵۰ عدد برسد.
 
این طور که کارشناسان می‌گویند، هم‌اکنون قرارداد راه‌اندازی بیش از ۴۵۰ شبکه مخابراتی LTE در جهان منعقد شده است و در حالی که تا سال ۲۰۱۲ میلادی تنها ۶۸ میلیون ارتباط مخابراتی کاربران مبتنی بر شبکه LTE برقرار شده بود، این رقم در می ۲۰۱۳ به بیش از ۱۰۰ میلیون عدد رسید.
 
این فرآیند نشان داد که تعداد مشترکان جهانی شبکه مخابراتی LTE در عرض کمتر از ۵ ماه ۵۰ درصد افزایش یافته است و همچنان این جریان دنبال می‌شود.
 
پیش‌بینی شده است که تعداد مشترکان مخابراتی که از شبکه LTE استفاده می‌کنند تا پایان سال ۲۰۱۳ میلادی با رشد دو برابری به ۱۳۴ میلیون نفر برسد.
 
همچنین کارشناسان احتمال می‌دهند که تا سال ۲۰۱۸ میلادی بیش از یک میلیارد نفر در جهان مشترک این شبکه مخابراتی شوند و سرویس‌های پرسرعت آن را در اختیار بگیرند.
 
در آمریکای شمالی ۲۲ اوپراتور تلفن‌همراه شبکه مخابراتی LTE راه‌اندازی کرده‌اند و در منطقه آمریکای لاتین هم بیش از ۲۰ اوپراتور این سرویس را در اختیار مشترکان خود می‌گذارند. تا پایان سال ۲۰۱۳ میلادی ۳۸ میلیون کاربر مشترک شبکه مخابراتی LTE در آمریکای شمالی حضور داشته است که این تعداد در می ۲۰۱۳ به ۵۷ میلیون نفر رسید. آمریکای شمالی در سال ۲۰۱۳ صاحب ۵۷ درصد بازار جهانی شبکه‌های مخابراتی LTE شد.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ