درصورت غفلت، شیاطین با تغییر چهره خواسته های خود را تحمیل می کنند

به گزارش ایرنا ، دکتر’ محمود احمدی‌نژاد’ شامگاه یکشنبه در آیین افتتاح بیستمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم و هجدهمین مراسم تکریم خادمان قرآن کریم که با حضور اندیشمندان، فعالان حوزه‌های مختلف قرآنی، خادمان قرآن کریم، قاریان، حافظان ممتاز داخلی و بین‌المللی و مدیران مؤسسات قرآنی کشور در مصلای امام خمینی(ره) تهران برگزار شد، برپایی نمایشگاه قرآن کریم را اقدامی عظیم و ارزشمند توصیف کرد و اظهار داشت: خدا را شاکریم که امروز در این سرزمین اهتمام به قرآن و تدبر، آموزش و فهم آن رایج بوده و جمع کثیری از مؤمنان و فداکاران در این مسیر تلاش و مجاهدت می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه برپایی نظام قرآنی در جهان تنها به دست تجلی و حقیقت قرآن یعنی امام و انسان کامل امکان‌پذیر خواهد بود، گفت: اگر بخواهیم حقیقت قرآن و احکام نورانی آن در جهان حاکم شده و گسترش یابد و در صحنه عمل، انسان و زندگی او را سازماندهی کند، باید زمینه‌ساز تشکیل حکومت مهدوی باشیم که منشور آن قرآن و حاکم آن قرآن مجسم است.

رییس‌جمهور با بیان اینکه تردیدی نیست که قرآن کریم بزرگترین هدیه و عطیه خدا به بشر است و پیامبر عظیم الشأن اسلام(ص) از آن به عنوان ثقل اکبر در مقابل ثقل کبیر یعنی ائمه یاد کرده‌اند، گفت: قرآن و اهل بیت در واقع دو حقیقت غیرقابل تفکیک هستند که تمسک به هر یک تمسک به دیگری هم خواهد بود.

دکتر احمدی‌نژاد افزود: ائمه معصومین(ع) مصادیق تام و تمام قرآن و مصلحان جهان هستند و قرآن معرف انسان کامل و انسان کامل تجلی قرآن است که هر دو به صراط مستقیم الهی دعوت کرده و انسان‌ها را به استوارترین راه‌ها فرا می‌خوانند.

رییس‌جمهور با بیان اینکه قرآن و ائمه هر دو نور بوده و رابطه وثیق و عمیقی میان آنها وجود دارد، به نحوی که هر کدام مکمل دیگری هستند، گفت: قرآن ذکر و حجت خدا برای بشریت است و پیامبر و ائمه نیز چنین هستند؛ انسان کامل، جامع اسماء الحسنی است که قرآن به آن اشاره کرده است.

دکتر احمدی‌نژاد قرآن را برهان و کتاب مبین توصیف و آیات آن را بینات و روشن‌کننده راه برای بشریت دانست و تصریح کرد: پیامبر و اهل بیت مبین آیات، مفسر و تلاوت‌کننده کتاب الله هستند؛ قرآن کتاب مبین و جامع همه علوم بوده و امام(عج) صاحب و حامل علم‌الکتاب و جامع همه علوم است.

رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: قرآن، پیامبر(ص)، امام (ع) و انسان کامل مصداق اتم و اکمل عمل به قرآن و عینیت آن هستند به گونه‌ای که پیامبر(ص) و امامان(ع) برپاکنندگان نماز، مخلصین در توحید به خدا، آمرین به معروف، نهی‌کنندگان از منکر، جهادکنندگان در راه خدا، برپاکنندگان قسط و عدل در راه خدا و حجت برای اهل دنیا هستند.

دکتر احمدی‌نژاد با بیان اینکه قرآن بدون امام بی‌معنا خواهد بود، اضافه کرد: کار در قرآن باید ما را به انسان کامل و امام برساند چرا که امام مبین، مروج و عامل حقیقی به قرآن و احکام آن است.

رییس‌جمهور با اشاره به اینکه قرآن و امامان دو جلوه از تجلیات خداوند و دو آیت کبری هستند، گفت: اگر بخواهیم حقیقت قرآن را معرفی کرده و بشناسیم باید امام را شناخته و معرفی کنیم و اگر به دنبال اجابت دعوت قرآنی و هدایت آن و علم و معرفت قرآنی هستیم، باید بدانیم که تمامی این معارف در اهل بیت و امامان متجلی است.

دکتر احمدی‌نژاد با بیان اینکه انس با قرآن در انس با امام معنا خواهد یافت، اظهار داشت: قرآن منهای امام، انسان را به مقصد نهایی نخواهد رساند.

رییس‌جمهور افزود: ایمان به امام، هدایت‌آفرین و موجب فهم حقیقی قرآن است و قرآن و امام در نهایت هر دو به کوثر توحید متصل خواهند شد.

دکتر احمدی‌نژاد حاکمیت و گسترش احکام قرآنی در جهان را در گرو برقراری حکومت مهدوی دانست و اظهار داشت: شرط رسیدن به حکومت مهدوی التزام به توحید، عدالت و پاکی است.

رییس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه با نگاهی به وضع امروز جهان در می‌یابیم که مهمترین سرمایه‌گذاری شیطان در برابر انسان، دور کردن ذهن، دل و اندیشه انسان‌ها از حقیقت قرآن یعنی انسان کامل است، گفت: تاریخ انسان و وضع موجود بشر آن چیزی نیست که خدا خواسته است.

دکتر احمدی‌نژاد با بیان اینکه خدا را شاکریم که گسترده‌ترین و قدرتمندترین جلوه‌های خودپرستی و تحمیل خودخواهی بر جامعه بشری در حال اضمحلال هستند، گفت: مارکسیست به عنوان خشن‌ترین جلوه‌ای که راه هدایت را بر بشر بست، از بین رفت و جلوه دیگر آن یعنی اندیشه سرمایه‌داری امروز نفس‌های آخر را کشیده و در به بن‌بست و پایان راه قرار دارد.

رییس‌جمهور تصریح کرد: تنها جایگزین مناسب برای نظم موجود در جهان، بازگشت به فرهنگ قرآن و انسان کامل و بازگشت به راه پیامبر خاتم(ص) است.

دکتر احمدی‌نژاد با بیان اینکه امروز هنر، مسئولیت و مأموریت ما معرفی نظم متعالی حکومت مهدوی در جهان است، که با فطرت انسان‌ها منطبق بوده و پاسخگوی همه نیازهای فطری آنان در حد اعلا خواهد بود، ادامه داد: امروز باید معارف قرآنی و مربوط به اهل بیت را در دنیا منتشر و حقیقت انسان را به بشریت معرفی کنیم.

رییس‌جمهور با بیان اینکه البته قرآن در بین ما همچنان مهجور است، چرا که امام مهجور و ناشناخته است، گفت: اگر مردم با امام(عج) آشنا شوند با قرآن نیز آشنا خواهند شد.

دکتر احمدی‌نژاد افزود: تجربه ثابت کرده است که هرجا فارغ از تعصبات و خودخواهی‌ها، حقیقت امام و قرآن به بشریت معرفی شده ملت‌ها بر حسب فطرت خود از آن استقبال کرده و به آن روی می‌آورند.

رییس‌جمهور با بیان اینکه امروز جهان در آستانه دگرگونی‌های عظیمی قرار گرفته است، گفت: اگر غفلت شود و میراث پیامبران و حقیقت حکومت مهدوی به بشریت معرفی نشود، چه بسا مستکبران با نقابی جدید خواسته‌های خود را به بشر تحمیل کرده و بشر ده‌ها و صدها سال از این معارف پاک عقب بماند.

دکتر احمدی‌نژاد تأکید کرد: نباید به شیاطین اجازه دهیم که خداخواهی و عدالت‌طلبی بشر را به نفع خود مصادره نمایند.

رییس‌جمهور ضمن اظهار امیدواری از اینکه برنامه‌ها و نشست‌هایی به وسعت برگزاری نمایشگاه‌ها و برنامه‌های قرآنی برای امام‌شناسی و معرفی حقیقت امام(عج) برگزار شود، گفت: امیدوارم دل‌ها و اندیشه‌ها به نور قرآن منور و ملت و جوانان ایران بتوانند از این فرصت در جهت عشق امام(عج) و رسیدن به او و انتشار معارف قرآن و اهل بیت بهره ببرند.

پیش از سخنان رییس‌جمهور سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حجت‌الاسلام حمید محمدی رییس بیستمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن، در سخنانی گزارشی از اقدامات انجام شده در خصوص برپایی بیستمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم و چگونگی انجام فعالیت‌های قرآنی در کشور ارائه کردند.

۱۵۹۲

** شبد ** ۲۰۲۳ ** ۱۵۲۸ **

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۲۳۱۲۷۱


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ