دریافت چک و وجه نقد ممنوع است

جام جم آنلاین: دستورالعمل ثبت نام در مدارس غیردولتی طی بخشنامه ای از سوی معاون وزیرو رئیس سازمان مدارس غیر دولتی، توسعه مشارکتهای مردمی و خانواده به ادارات کل آموزش وپرورش سراسر کشور ابلاغ شد.

به گزارش روز جمعه جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، در این بخشنامه با اشاره به ضرورت تسریع در ساماندهی همه جانبه موارد مرتبط با آغاز سال تحصیلی جدید آمده است:

۱- مسئولیت ثبت نام دانش آموزان مدارس غیردولتی بر عهده مدیر می باشد و ثبت نام در محل واحد آموزشی بر اساس شهریه ابلاغی(ثابت و فوق برنامه) صورت می پذیرد.

۲- دریافت هرگونه وجهی از اولیا  بابت انجام آزمون ورودی ممنوع می باشد.

۳- تکریم اولیا هنگام ثبت نام دانش آموزان مورد تأکید است.

۴- نصب نرخ شهریه مصوب ابلاغی به همراه رئوس کلیه فعالیت ها در محل ثبت نام ( در معرض دید اولیای دانش آموزان و مراجعین) الزامی است.

۵- برگزاری آزمون ورودی برای پذیرش و ثبت نام دانش آموز( صرفا در پایه اول متوسطه) با اطلاع اداره آموزش وپرورش منطقه/شهرستان و با رعایت ماده ۲۸ قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز غیردولتی امکان پذیر است و ضروری است که اسناد مثبته برگزاری آزمون ها تا پایان سال تحصیلی در مدرسه  نگهداری شود.

۶- دریافت هرگونه وجه نقد، چک حامل و چکهای مسافرتی ممنوع است و وجوه دریافتی بایت شهریه و کمکهای مردمی باید به حساب مدرسه واریز و چکهای صادره نیز توسط اولیای دانش آموزان در وجه مدرسه صادر گردد.

۷- تعیین و دریافت هزینه خدمات متفرقه( ازجمله تغذیه بین روز، لباس فرم هم شکل و رفت و آمد) از اولیای دانش آموزان طبق ضوابط مربوطه با تأیید انجمن اولیا ومربیان و اداره آموزش وپرورش منطقه/ناحیه امکان پذیر خواهد بود واستفاده خدمات مذکور کاملا اختیاری است.

۸- مدیران مدارس باید برابر فرم پیوست(قرارداد اخذ شهریه بین ولی دانش آموز و واحد آموزشی) نسبت به انعقاد قرارداد در دو نسخه اقدام و یک نسخه از فرم قرارداد را پس از تکمیل به ولی دانش آموز ارائه نمایند.

۹- کمکهای مردمی موضوع بند ب ماده ۱۴ قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز غیردولتی داوطلبانه است لذا پرداخت آن توسط اولیاء پس از شروع سال تحصیلی می باشد و باید به حساب مدرسه واریز شود و لازم است که وجوه دریافتی با رعایت ماده۱۷ قانون تأسیس هزینه گردد.

۱۰-به منظور پذیرش و ثبت نام دانش آموزان پایه اول ابتدایی نتایج طرح ملی سنجش ملاک عمل بوده و برگزاری هرگونه آزمون مصاحبه و … مجاز نمی باشد.

۱۱-تبلیغات مدارس غیردولتی صرفا مطابق بخشنامه شماره۱۴/۲۷۹۵/۳۱۰ مورخ ۱۹/۵/۸۸ مجاز می باشد.

۱۲-ثبت نام دانش آموز بیش از ظرفیت اعلام شده(طبق بخشنامه شماره ۱۶۰/۴۴۱/۱۰۰-۲۷۲ مورخ ۳۰/۳/۷۴ سازمان نوسازی و توسعه و تجهیز مدارس کشور) ممنوع است و در صورت تخلف برابر ضوابط مندرج در ماه ۳۴ قانون تأسیس و اداره مدارس، مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی با متخلفان برخورد خواهد شد.

۱۳-سازماندهی و کلاس بندی مدارس باید به نحوی انجام پذیرد که دانش آموزان امکان ادامه تحصیل در پایه بالاتر همان مدرسه را داشته باشند. ضمنا هرگونه تصمیم در خصوص عدم ثبت نام دانش آموزان میان پایه می بایست در چارچوب قوانین و مقررات و ضوابط انضباطی فصل۶ آیین نامه اجرایی مدارس صورت گیرد.

۱۴- انتظار می رود که مدارس غیردولتی با توجه به روش نوین و آموزش و پرورش پیشرفته ، سعی نمایند از فناوری جدید، فضای بهتری را جهت بهره مندی دانش آموزان و رضایت مندی اولیای دانش آموزان فراهم نمایند.

۱۵-فعالیت مدارس در تابستان جهت غنی سازی اوقات دانش آموزان و اعتلای سطح فرهنگی و ارتقا کیفیت آموزشی و پرورشی پس از کسب مجوز از اداره آموزش وپرورش متبوع بلامانع است. (شرکت در فعالیت های تابستانی برای دانش آموزکاملا اختیاری است.)

۱۶-موسسانی که در نظر دارند نسبت به برگزاری زبان دوره ای ، المپیاد، IT، نجوم وربوکاب اقدام نمایند می توانند برنامه های خود را کامل و شفاف با ذکر اهداف و زمانبندی اجرا و هزینه های مربوط،( مشروط بر آنکه شرکت دانش آموزان کاملا اختیاری باشد) به اداره متبوع ارائه و پس از اخذ فعالیت مراکز آموزشی غیردولتی ( آموزشگاه علمی آزاد) در خارج از ساعات مصوب اقدام نمایند.

۱۷-کلیه برنامه های مدرسه باید بر اساس مصوبه شورای عالی آموزش وپرورش در پنج روز تنظیم شود.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ