دری‌نجف‌آبادی: از برگزاری نماز جماعت در امامزادگان دریغ نشود

Multimedia_pics_1382_3_Legal_10.jpg

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: زیارت یک امر عبادی و مستحب است و در فرهنگ تشیع بار عظیم و مثبتی دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه مرکزی، آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی، در پایان حرکت نمادین کاروان «ولادت عشق» در آستان مقدس امامزادگان عبدالله و آمنه خاتون(ع) اراک اظهار کرد: امامزادگان فضای مناسبی برای عرض ادب و احترام و میدان ارزشمندی برای کار، عبادت و خدمت هستند.

وی رعایت آداب و احکام زیارت را امری مهم دانست و افزود: خادمان امامزادگان باید مردم را با آداب و احکام زیارت آشنا کرده و آنها را در این امر مهم ارشاد کنند.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: باید حرمت و مرقد امامزادگان حفظ شود و از برگزاری نماز جماعت در امامزادگان دریغ نشود.

امام جمعه اراک افزود: خادمین در برگزاری ایام سوگواری دقت لازم را داشته باشند تا ذکر مصیبت از محتوای غنی و آموزنده‌ای برخوردار باشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: خادمان با کمال ادب و احترام با زائرین برخورد کرده تا زائرین هم در امامزادگان آرامش و امنیت را احساس کنند.

دری نجف‌آبادی افزود: مردم هم در پاکیزگی امامزادگان سهیم شده و در این امر کوشا باشند هر چند مسوولیت مستقیم این امر به دوش خدام و هیأت امنا است.

همزمان با ولادت با سعادت حضرت امام رضا(ع) حرکت نمادین کاروان«ولادت عشق» با هدف تکریم از امامزادگان، نزدیک به ۱۷۰ خادم افتخاری مرد و ۱۰۰ نفر از خادمین افتخاری زن آستان مقدس امامزاده محمد عابد(ع) مشهد میقان اراک حرکت خود را از مسجد سیدهای اراک آغاز و با مولودی خوانی، عطر افشانی و پخش دو هزار شاخه گل در بین مردم به سمت امامزادگان عبدالله و آمنه خاتون اراک ادامه دادند.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ