«دریای کرم»، «همسفر خورشید» و «ضیافت» در تلویزیون / ویژه‌برنامه‌های شبکه قرآن در ماه رمضان مشخص شد

به گزارش خبرآنلاین، ویژه‌برنامه ترکیبی «دریای کرم» ویژه ولادت باسعادت امام حسن مجتبی (ع) در نیمه ماه مبارک رمضان، به مدت ۶۰ دقیقه از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می‌شود.

این برنامه به تهیه‌کنندگی قاسم خدایاری در لوکیشن شهرک سینمایی اجرا خواهد شد. کارشناس این برنامه حجت‌الله علم الهدی است.

 برنامه «دریای کرم» با اجرای مرتضی جوادی، از بخش‌های دیگری نظیر معرفی کتاب با مضمون زندگی‌نامه امام حسن مجتبی (ع) و گروه همخوانی محراب تشکیل شده است.

شبکه قرآن و معارف سیما در  مدت برگزاری نمایشگاه قرآن در مصلی تهران ویژه برنامه‌های خودرا به صورت زنده پخش می‌کند. این ویژه‌برنامه‌ها در جریان بیستمین نمایشگاه بین المللی قرآن از ۲۵تیر تا ۲۵ مردادماه هر روز به مدت ۶۰ دقیقه از این شبکه پخش می‌شود.
 
بازدید از غرفه‌ها، مصاحبه با بازدیدکنندگان، پخش اجرای زنده قرائت آیات کلام الله مجید، نشست‌های تخصصی در حوزه برنامه‌سازی پیرامون قرآن و معارف در سیما، مسابقه ۱۴۴۶ به طور زنده و برنامه‌های جواب دیگر گوشه‌ای از این برنامه متنوع است.

این برنامه‌ها به تهیه‌کنندگی اکبر شمسایی و کارگردانی اکبر صمصامی توسط گروه محافل و مناسبت‌های شبکه قرآن و معارف سیما تهیه می‌شود.

برنامه «همسفر خورشید» به تهیه‌کنندگی قاسم خدایاری و با اجرای الهام غفاری به مناسبت فرارسیدن وفات حضرت خدیجه (س) به مدت ۶۰ دقیقه از شبکه قرآن پخش می‌شود.
 
این برنامه در روز وفات حضرت خدیجه (س) با حضور دکتر فیاض‌بخش و خانم جلوداریان به عنوان کار‌شناس و شاعره پخش خواهد شد. در برنامه «همسفر خورشید» که کاری از گروه مناسبت‌ها و مسابقات شبکه قرآن و معارف سیما است، کتبی که با موضوع زندگی آن حضرت چاپ شده است، معرفی می‌شود.

برنامه «ضیافت» به تهیه‌کنندگی سیدمصطفی موسوی و اجرای سیدمحمدرضا طباطبایی و احمد اکبر‌نژاد ویژه افطار ماه مبارک رمضان به صورت زنده از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می‌شود.

این برنامه شامل بخش‌هایی نظیر تفسیر ابیات قرآنی دیوان حافظ از نگاه علامه طباطبایی، پخش مستقیم مراسم مناجات و اذان، پخش گزارشات ویژه از نخبگان قرآنی از شهرستان‌ها و حضور مهمان‌های ویژه قرآنی است. 

همچنین در این برنامه که کاری از گروه مناسبت‌ها و مسابقات است، از کار‌شناسی آیت الله ناصری به صورت ضبط شده از قبل استفاده می‌شود که از محل باغ موزه هنر پخش می‌شود.

برنامه «چشمه سار هدایت» به صورت تک قسمتی و به مدت ۱۸۰ دقیقه ویژه شهادت حضرت علی (ع) در حال تولید است .این برنامه در لوکیشن شهرک غزالی و به تهیه کنندگی امیر افشار فتوحی در گروه مناسبت‌ها و مسابقات شبکه قرآن و معارف سیما تهیه می‌شود.

 
 ویژه برنامه «نوبت پنجره‌ها» به مناسبت ماه مبارک رمضان از گروه نوجوان شبکه قرآن و معارف سیما پخش می‌شود. این ویژه‌برنامه در تمام روزهای هفته از ساعت ۱۸: ۳۰ الی ۱۹ در ماه مبارک رمضان از شبکه قرآن نمایش داده می‌شود.

برنامه «نوبت پنجره‌ها» به تهیه‌کنندگی محمدمهدی فرودگاهی و با اجرای فرشته ایزدی در قالب گفت‌و‌گومحور تولید می‌شود.
 

۵۸۲۴۷

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن