دری‌نجف‌آبادی: گفتمان پیامبر(ص)، آموزنده‌ترین گفتمان و مایه عزت و پیروزی است

dori.jpg

امام جمعه اراک اسلام را دین عقل و منطق خواند و افزود: اسلام دین گفتمان بوده و این گفتمان همراه با عقل و منطق است، کتاب ما کتاب حکمت است و پیامبر ما حکیمی بزرگ.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه مرکزی، حجت‌الاسلام والمسلمین قربانعلی دری نجف­‌آبادی، مناظره را در اسلام یک ضرورت دانست و گفتمان پیامبر را زنده­‌ترین، رساترین و آموزنده­‌ترین گفتمان چه از نظر لفظ و چه معنا بیان کرد و گفت: این گفتمان، مایه عزت و پیروزیست و این گفتمان برای همه مردم دنیا از هر مذهب و نژادی قابل درک است.

وی در خصوص کلام قرآن افزود: قرآن انسان را هدایت می­‌کند و بهترین راه را برای رسیدن به کمال بشارت می­‌دهد که این راه همان خیر در دنیا و آخرت است.

نماینده ولی فقیه در استان سابقه تهاجم فرهنگی و حمله به اسلام را از زمان پیامبر عنوان کرد که این تهاجم در دنیای امروز از طرق مختلف مانند ماهواره، شبکه­‌های تلویزیونی و رایانه­‌ای و… انجام می­‌گیرد و راه مقابله با این تهاجم فرهنگی را گفتمان پیامبر که چیزی جز ندای خداوند و کلام قرآن نیست، دانست.

دری نجف­‌آبادی اساس اسلام را بر پایه عقلانیت عنوان کرد که در آن تاکید شده انسان بایستی انتخاب خود را بر اساس عقل و منطق انجام دهد.

وی افزود: اسلام می­‌گوید هرچیزی را بشنو و بهترین راه را بر اساس عقل انتخاب کن اما در این انتخاب بایستی بر اساس عملکردها تصمیم گرفت.

امام جمعه اراک با اشاره به فیلم توهین‌کننده به ساحت پیامبر مکرم اسلام، آزادی بیان را در کشورهای غربی و آمریکا براساس منافع سیاسی عنوان کرد و گفت: توهین به پیامبر اسلام را چگونه می­‌توان آزادی بیان خواند؟ آزادی می­‌بایست به شخصیت و جایگاه دیگران احترام بگذارد اما در گفتمان غرب و آمریکا چیزی جز تبعیض و دورویی جایی ندارد.

امام جمعه اراک افزایش بی­‌رویه قیمت سکه و ارز را به صلاح اقتصاد کشور ندانست و افزود: افزایش بی­‌رویه قیمت ارز و سکه رابطه مستقیم با افزایش قیمت‌ها و تورم دارد و این افزایش بی­رویه بایستی با مدیریت صحیح رفع شود و قیمت­‌ها اصلاح گردد.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به خروج گروهک منافقین از لیست گروه­‌های تروریستی آمریکا گفت: دموکراسی آمریکایی به گونه‌ایست که کشته شدن یک نیروی آمریکایی در غرب را محکوم و درباره او داستان‌سرایی می­‌کند، اما گروهکی که بیش از ۱۲هزار انسان بیگناه را ترور کرده و به شهادت رسانده را از لیست گروه­‌های تروریستی خارج کرده و به آن‌ها کمک­‌های مالی و نظامی می­‌کند.

دری‌نجف­‌آبادی برخی درگیری­‌های سیاسی در کشور را مورد انتقاد قرار داد و گفت: در اسلام توهین حتی به دشمن جایز نیست اما متأسفانه دیده می­‌شود در برخی درگیری­‌های سیاسی، در جامعه فضایی ایجاد می­‌شود که در آن فضا افراد به یکدیگر توهین می­‌کنند و به هم تهمت می­‌زنند که این با گفتمان اسلام در تضاد بوده و جایز نیست.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ