در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت چه گذشت؟/تشکر هاشمی از حضور احمدی‌نژاد

در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام که با حضور سران سه قوه و اکثریت اعضا تشکیل شد، ادامه بررسی و تدوین سیاست‌های کلی اجتماعی نظام که از جلسات قبل آغاز شده بود، پیگیری شد و موارد دیگری از این سیاست‌ها به تصویب رسید.

در ابتدای این جلسه، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با خیرمقدم مجدد به اعضای جدید، از حضور احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور تشکر و ابراز امیدواری کرد که حضور وی در جلسات مجمع تداوم داشته باشد.

سپس سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی گزارشی از روند مثبت مذاکرات هیات ایرانی با اعضای هیئت ۱+۵ در استانبول ارائه کرد.

در ادامه، براساس ماده ۶ آیین نامه داخلی مجمع تشخیص مصلحت نظام با اعلام داوطلبی، عضویت اعضای جدید مجمع در کمیسیون‌های شش گانه تخصصی دائم این مجمع به تصویب اکثریت اعضا رسید.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نیز ابراز امیدواری کرد براساس تاکیدات رهبری معظم انقلاب اسلامی و حسب ضرورت، اعضای جدید و قدیم حضور جدی و مؤثری در جلسات کمیسیون‌های مجمع داشته باشند.

در این جلسه که علاوه بر اکثریت اعضا، مسئولان ذی‌ربط از نیروی انتظامی، وزارت اطلاعات، رئیس شورای اسلامی شهر تهران، رئیس سازمان بهزیستی کشور و سرپرست کمیته امداد امام خمینی حضور داشتند، پس از بحث و بررسی مبسوط اعضا و مسئولان مدعو‌، موارد ذیل به تصویب رسید:

افزایش سرمایه اجتماعی با تقویت رضایتمندی عمومی ، آزادی حقوق اجتماعی و مشارکت اجتماعی و تحکیم و پیوند و تعامل میان مردم و حکومت با موارد ذیل قابل تحقق است:

۱- پاسداری از مشروعیت و افزایش مقبولیت نظام با ارتقای کارآمدی و نهادینه و قانونمند کردن پاسخگویی ارکان و مسئولان رده‌های مختلف حکومت؛

۲- نهادینه‌سازی مشارکت فعال و همه جانبه مردم با توسعه و نوآوری الگوهای دینی و بومی کارآمد و بهره‌گیری از تجربیات سایر کشورها متناسب با فرهنگ و هویت اسلامی – ایرانی؛

۳- ایجاد زمینه و سازوکارهای مناسب برای پیشرفت و تعالی فردی و اجتماعی؛

۴- ایجاد سازوکار لازم برای طرح قانونی مطالبات اجتماعی و پاسخگویی شایسته اجزاء نظام و هدایت مطالبات اجتماعی به سوی مجاری و مراجع قانونی (مردمی و دولتی).

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *