در پایان معاملات امروز بازار سهام

گردآوری توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز

شاخص کل بورس در اولین روز معاملاتی پاییز با تأثیر مثبت دو نماد تازه از راه رسیده (گسترش نفت و گاز پارسیان و هلدینگ دارویی تأمین) با افزایش ۴۰ واحدی به رقم ۷۱ هزار و ۷۲۶ واحد رسید.

در پایان معاملات امروز بازار سهام که با اولین روز پاییز همراه بود، شاخص کل بورس با افزایش ۴۰ واحد به ۷۱ هزار و  ۷۲۶ واحد رسید و عمده سهام شرکت‌ها از جمله سرمایه‌گذاری‌ها و صنعت دارو‌ بیشترین توجه بازار را به خود جلب کردند.

بر اساس این گزارش دو نماد گسترش نفت و گاز پارسیان و هلدینگ دارویی تأمین پس از برگزاری مجمع فوق‌العاده و عادی به تالار شیشه‌ای بازگشتند و به ترتیب ۱۴ و ۱۲ واح تأثیر مثبت بر شاخص داشتند اما نمادهایی نظیر سرمایه‌گذاری امید، بانک صادرات، فولاد مبارکه اصفهان و هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس مانع از افزایش بیشتر شاخص شدند.

در فرابورس هم شاخص با افزایش ۴ واحدی به ارتفاع ۸۲۰ واحد رسید که هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، پتروشیمی جم، پتروشیمی مارون، نفت پاسارگاد و سبحان دارو بیشترین تأثیر مثبت را داشتند.همچنین ارزش معاملات فرابورس با داد و ستد بیش از  ۱۳۱ میلیون سهم به بیش از ۶۵ میلیارد تومان رسید که نسبت به ارزش معاملات بورس تهران ۶ میلیارد تومان کمتر بود.

به عبارت دیگر امروز بیش از ۲۵۹ میلیون برگ سهم در بورس اوراق بهادار تهران به ارزش تقریبی ۷۲ میلیارد تومان داد و ستد شد.در فرابورس اوراق تسهیلات خرید مسکن با افت شدید قیمت در اکثر سررسیدها به کمتر از ۹۳ هزار تومان رسید.

پیش از این علیرضا توکلی رئیس اداره ابزارهای نوین مالی فرابورس از احتمال کاهش قیمت اوراق تسهیلات با توجه به سنت همیشگی رکود در ماه‌های مهر و آبان در بازار مسکن خبر داده بود.

– .

آخرین اخبار اقتصادی
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *