در گفتگو با آمریکایی‌ها باید متوجه ماهیت دشمنی آنان باشیم

خرداد ۱۴۰۰

معاون سیاسی سپاه با بیان اینکه در گفتگو با آمریکایی‌ها باید متوجه ماهیت دشمنی آنان با انقلاب اسلامی باشیم، گفت: در ایجاد این تعامل باید فلسفه دشمنی آمریکا با انقلاب اسلامی ایران را بدانیم.

به گزارش حوزه دفاعی – امنیتی باشگاه خبرنگاران، “رسول سنایی‌راد” معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جمع کارکنان سازمان تحقیقات و جهاد خود‌کفایی نیروی دریایی سپاه به تحلیل رویکرد نرمش قهرمانانه در مناسبات و تعاملات خارجی جمهوری اسلامی ایران پرداخت.

معاون سیاسی سپاه با تاکید بر اینکه نرمش در سیاست خارجی نباید به اصول راهبردی نظام ضربه بزند، گفت: نرمش قهرمانانه، نرمشی هوشمندانه و مقتدرانه در برابر دشمن، با هدف در اختیار گرفتن میدان است که هیچ‌گونه پیام عجزی را به همراه ندارد.

وی نرمش قهرمانانه را یک «تاکتیک و روش» به منظور دنبال کردن اهداف، اصول و ارزش‌های عالیه انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی عنوان و تصریح کرد: هدف نرمش قهرمانانه میدان‌داری است نه از دست دادن میدان، از این‌رو نباید به بهانه تغییرات از اصول خود دست بکشیم.

سنایی‌راد با رد ادعای بعضی که نرمش قهرمانانه را به صلح امام حسن (ع) تعبیر می‌کنند، گفت: شرایط، امروز شرایط صلح حدیبیه است که سرانجام فتح مکه را به دنبال داشت و امروز جمهوری اسلامی ایران در عین اقتدار حاضر به تعامل با جهان است، تعاملی که بر اساس اهداف تعریف شده و منافع ملی کشورمان باشد.

وی با بیان اینکه در جمهوری اسلامی ایران بن‌بست وجود ندارد، اظهار داشت: می‌توان با توجه به قوانین و ظرفیت‌های موجود در رسیدن به اهداف و خواسته‌ها با طرف مقابل به گفتگو نشست و با بهره‌گیری از تمامی منابع قدرت کشور حول محور عزت، حکمت و مصلحت نظام حرکت کرد.

معاون سیاسی سپاه در پایان با تاکید بر اینکه در گفتگو با آمریکایی‌ها باید متوجه ماهیت دشمنی آنان با انقلاب اسلامی باشیم، گفت: در ایجاد این تعامل باید فلسفه دشمنی آمریکا با انقلاب اسلامی ایران را بدانیم و با حفظ هوشمندی و هوشیاری، متوجه تضاد ماهوی اصول حاکم بر سیاست قدرت‌های استکباری با اصول حاکم بر نظام اسلامی باشیم.

انتهای پیام/ش


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *