دستهایتان،دستگاه سنجش سلامتی

۱فروردین ،
ممتاز نیوز :پزشکان معتقدند: سلامت اشخاص در دستانشان قرار دارد و دستان همچون دستگاه‌های سنجش سلامتی عمل می‌کنند و کوچکترین تغییر در آن‌ها می‌تواند نشان دهنده بیماری باشد.

به گزارش روزنامه ایندین تایمز، بعضی از این تغییرات که می توانند به ما کمک کنند تا وجود یک بیماری یا نارسایی را در بدنمان سریعتر پیش بینی کنیم به شرح زیر است:

– رنگ پریدگی ناخن‌ها: ناخن‌ها باید سالم باشند و رنگ مایل به صورتی داشته باشند. اگر رنگ ناخن‌ها زرد مایل به سبز باشد، نشان دهنده وجود عفونت‌های قارچی است. همچنین زرد شدن ناخن‌ها می تواند شاخص ابتلا به بیماری‌های ریوی باشد.

– ناخن‌های قاشقی شکل: اگر ناخن‌ها به شکل قاشق می باشند، نشان دهنده کمبود آهن و کم خونی است که می‌توان با مصرف مکمل‌های آهن و مصرف گیاهان سبز آن را برطرف کرد.

– همچنین زمانی که ناخن‌ها به شکل توپ درمی‌آیند این تغییر شکل می‌تواند علامت اخطار دهنده ابتلا به بیماری‌های داخلی مثل سرطان ریه یا بیماری‌های قلبی باشد.

– وجود کبودی‌های کوچک روی ناخن نیز اولین علائم ابتلا به آرتریت (عارضه التهاب مفاصل) و فاصله گرفتن مفاصل از یکدیگر است.

– خشکی پوست نیز یکی از علایم کم کاری تیروئید است که سبب می‌شود تا پوست رطوبت خود را از دست دهد. همچنین گاهی نیز خشکی پوست نشان دهنده حساسیت به صابون و لوازم آرایشی است.

– تعریق بیش از حد کف دست نیز می‌تواند حاکی از وجود مشکل در غده تیروئید باشد. فعالیت بیش از حد غده تیروئید سبب می‌شود تا بدن کالری بیشتری بسوزاند و به تعریق بسیارتر و غیرمعمول بیانجامد.
منبع : ایسنا

منبع:ممتاز نیوز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *