دسته گل جدید گوگل / وبگردی با عینک !

وبگردی در عینک گوگل

مسوولان شرکت گوگل جزئیات و تصاویری از عینک واقعیت افزوده را منتشر کرده اند، اما زمان دقیق عرضه تجاری این محصول همچنان نامشخص است.

عینک واقعیت افزوده محصول دو سال تحقیقات کارشناسان لابراتوار Google X است که روز چهارشنبه جزئیات و تصاویری از این محصول توسط شرکت گوگل منتشر شد.

دوربین های کوچکی روی قاب عینک نقره‌یی رنگ عینک تعبیه شده است؛ همچنین اطلاعاتی نظیر Google Map، موقعیت یاب (GPs)، دسترسی به اطلاعات هواشناسی و پیام کوتاه از طریق صفحه نمایش عینک در اختیار کاربر قرار می گیرد.

عینک واقعیت افزوده که از سیستم عامل اندروید استفاده می کند قرار است به زودی توسط تیمی از محققان گوگل مورد آزمایش رسمی قرار بگیرد.

شرکت گوگل تأکید کرده است، زمان عرضه تجاری این محصول هنوز مشخص نشده، اما سیاست کاری این شرکت ارائه فناوری‌های پیشرفته در سریعترین زمان ممکن است و هدف از انتشار تصاویر و جزئیات این محصول تنها نشان دادن نمونه اولیه و بررسی نحوه بازخورد در بین مردم عنوان شده است.

روزنامه نیویورک تایمز پیش بینی کرده است که این عینک واقعیت افزوده تا پایان سال جاری میلادی با قیمت ۲۵۰ تا ۶۰۰ دلار به بازار عرضه خواهد شد. ( ایسنا )

 

» اینترنت و ای تی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *