دستگیری تعدادی قاچاقچی ارز و طلا

۲۷م آذر ،

بینا- سخنگوی قوه قضایی گفت: برخورد با مفسدین و اشرار و به طور کلی کسانی که قصد بر هم زدن امنیت کشور را دارند در دستور کار قوه قضائیه است.
به گزارش بینا، حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای در چهل و یکمین نشست خبری امروز خود با اصحاب رسانه ضمن ابراز تأسف از کشتار اخیر در آمریکا گفت: متأسفانه مدعیان آمریکایی نسبت به اقدام جنایتکارانه‌ای که به سبب آن ۲۷ کودک و معلم به ضرب گلوله کشته شدند هیچ اقدامی نکرد، کشوری که نمی‌تواند امنیت داخلی خود را تأمین کند به دنبال امنیت سایر کشورها است.
وی به ضرورت برخورد با مفسدین و اشرار و اخلالگران در نظام اقتصادی خبر داد و گفت: برخورد با مفسدین، اشرار و کسانی که قصد اخلال در امور مردم اعم از اخلال در نظام اقتصادی را دارند در دستور کار قوه قضائیه و نیروی انتظامی است و دستگاه قضایی از نیروی انتظامی درخواست کرده به عنوان ضابط تلاش خود را در این زمینه بیشتر کند تا با همیاری دستگاه قضایی به اقدامات اخلالگران و کسانی که جرایم خشن انجام می‌دهند رسیدگی شود.
وی ضمن قدردانی از تلاش‌های نیروی انتظامی در خصوص دستگیری ۴ زورگیر مسلح گفت: امیدواریم دادستان تهران در روند رسیدگی به این پرونده تسریع کند البته تسریعی که توأم با عدالت و انفاق باشد تا هر چه زودتر مجازات لازم برای این اشخاص اعمال شود.
سخنگوی دستگاه قضایی در ادامه تصریح کرد: در ماه‌های اخیر با اخلال‌گران نظام ارزی برخورد شده و این برخورد باید ادامه پیدا کند تا هیچ کس به خود اجازه ندهد در شرایطی که مردم به کالا و ارزاق نیاز دارند بازار را آشفته کند.
محسنی‌اژه‌‌ای افزود: عده‌ای در رابطه با اخلال در نظام ارزی دستگیر شده‌اند و پرونده ‌آنها برای محاکمه به دادگاه ارجاع شده و قرار بود عده‌ای دیگر هم که اقداماتشان اخلال در نظام اقتصادی بوده از سوی بانک مرکزی معرفی شوند تا محاکمه آنها هر چه زودتر آغاز شود.
دادستان کل کشور از دستگیری تعدادی قاچاقچی ارز و طلا در هفته‌های اخیر خبر داد و گفت: در هفته‌های اخیر بعضی اشخاص سودجو اقدام به قاچاق ارز و طلا کردند که با تلاش سیستم‌های امنیتی و انتظامی عده‌ای از آنها در شهرهایی چون بندرعباس، شیراز و اصفهان دستگیر شدند.
سخنگوی دستگاه قضایی با اشاره به برخورد با اشرار و اخلالگران در امنیت کشور گفت: در مورد اشرار و کسانی که در جهت اخلال در امنیت کشور تلاش دارند و به خصوص کسانی که بر هم زدن امنیت داخلی و خارجی در قالب جنگ نرم و سایر زمینه‌ها با دشمن همکاری می‌کنند از سوی مردم با آنها برخورد می‌شود.
محسنی‌ اژه‌ای در ادامه در خصوص واژه محارب گفت: ممکن است یک فرد محارب باشد و یا یک گروه بنابراین اگر جمعی محارب شدند لازم است که عنوان محارب به آنها اطلاق شود و ضرورتی ندارد که تک تک اشخاص گروه سلاح داشته باشند، اگر کسی سلاحی چه سرد و یا چه گرم داشته باشد و به وسیله آن مردم را بترساند چه یک فرد باشد چه یک جمع محارب محسوب می‌شود.

RSS
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *