دستگیری سارق طلای دختر‌بچه‌ها

زن جوان که با پرسه‌زنی در شهر، طلای کودکان را سرقت می‌کرد‌ هنگام فرار از صحنه آخرین دزدی تصادف کرد و دستگیر شد.

فارس: زن جوان که با پرسه‌زنی در شهر، طلای کودکان را سرقت می‌کرد‌ هنگام فرار از صحنه آخرین دزدی تصادف کرد و دستگیر شد.

 ظهر ۲۷ مرداد امسال مأموران کلانتری ۱۵۲ خانی آباد از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ در جریان دستگیری یک سارق زن در خیابان دولت خواه قرار گرفتند.
 
با حضور گشت کلانتری در محل، شهروندان در اظهارات خود عنوان داشتند که راننده زن یک دستگاه خودرو پراید نقره‌ای را در حین فرار از محل سرقت و پس از تصادف خودرو پراید با یک دستگاه نیسان پارک شده در کنار خیابان دستگیر کرده‌اند.
 
مالک خودرو نیسان در اظهارات خود به مأموران کلانتری گفت: در داخل حیاط خانه مشغول شستن موتور بودم که با سر و صدای «دزد ـ دزد» به خیابان آمدم. در‌‌ همان لحظه، زن جوانی را سوار بر یک دستگاه خودرو پراید نقره‌ای رنگ مشاهده کردم که با سرعت بسیار زیادی در حال فرار از محل بود. ناگهان کنترل پراید از دست این زن خارج شد و به شدت با خودرو نیسان من که در کنار خیابان پارک شده بود تصادف کرد. قصد اعتراض به نحوه رانندگی وی را داشتم که متوجه شدم این زن یک سارق است و قصد فرار دارد. زمانی که قصد داشتم مانع از فرار این زن بشوم ناگهان او به شدت دست راست مرا گاز گرفت، به‌گونه‌ای که باعث خونریزی شدید محل گاز گرفتگی شد اما با حضور مردم و همسایگان در محل، این زن دستگیر شد.
 
با دستگیری و انتقال «پروین‌ـ ع» ۳۷ ساله به کلانتری و با وجود تلاش وی برای بر هم زدن نظم داخل کلانتری، مأموران در بازرسی از وسایل همراه متهم، موفق به پیدا کردن یک عدد سیم چین و چند رشته طلای بچه‌گانه بریده شده شدند.
 
با توجه به دلایل و مدارک به‌دست آمده مبنی بر سرقت طلا و جواهرات متعلق به دختر بچه‌ها توسط متهم، پرونده مقدماتی در این ارتباط تشکیل و به دستور دادیار شعبه سوم دادسرای ناحیه ۱۶ تهران در اختیار پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
 
با ارجاع پرونده به پایگاه پنجم پلیس آگاهی و آغاز تحقیقات، کارآگاهان با بررسی شکایتهای مشابه موفق به شناسایی تعدادی از شکات پرونده شدند که بنا بر اظهاراتشان طلا و جواهرات متعلق به دختران آن‌ها توسط سرنشین زن یک دستگاه خودرو پراید به سرقت رفته بود.
 
با حضور مالباختگان در پایگاه پنجم و انجام مواجه حضوری، متهم از سوی دختربچه‌ها مورد شناسایی قرار گرفت و «پروین‌ـ ع» نیز ضمن اعتراف به سرقت طلا و جواهرات دختر بچه‌ها، در اعترافات خود عنوان داشت: با دیدن طلا و جواهرات در دست دختر بچه‌ها وسوسه شده و به همین علت اقدام به سرقت می‌کردم.
 
یکی از مالباختگان پس از شناسایی متهم از سوی دخترش به کارآگاهان گفت: ۲۴ مرداد دخترم در حال بازی کردن در داخل کوچه بود که گریه کنان به منزل آمد و بیان داشت که خانم نا‌شناسی اقدام به سرقت طلاهای همراه او کرده و با یک دستگاه خودرو پراید از محل فرار کرده است.
 
کارآگاه علی اکبر اسدی، رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به اعتیاد شدید متهم به مصرف مواد روانگردان شیشه، گفت: با توجه به شناسایی متهم از سوی تعدادی از مالباختگان و اعتراف صریح او در ارتباط با سرقت طلا و جواهرات از دختربچه‌ها، قرار قانونی برای وی صادر و جهت شناسایی دیگر جرایم ارتکابی و شکات پرونده در اختیار پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است. به همین خاطر از تمام مالباختگانی که در محدوده جنوب و جنوب غرب تهران به ویژه در منطقه خانی آباد نو، بدین شیوه و شگرد مورد سرقت طلا و جواهرات فرزندان خود قرار گرفته‌اند دعوت می‌شود تا برای شناسایی متهم و طرح شکایات خود به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.


ممتازنیوز/momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ