دعوت آمریکا از معارضین سوری

۰۶م اسفند ،

آمریکا ضمن محکوم کردن آنچه حمله موشکی ارتش سوریه به شهر حلب خواند، از مخالفین دولت سوریه خواست تا برای پایان دادن به تنش ها و درگیری های داخلی این کشور، مذاکره را آغاز کنند.

به گزارش ممتازنیوز، تسنیم به نقل از رویترز نوشت: آمریکا آنچه را حمله روز جمعه ارتش سوریه با موشک اسکاد به شهر حلب خواند که به نقل از مقامات این کشور، منجر به کشته شدن ده ها نفر از مردم شده را محکوم کرد و از مخالفین دولت سوریه برای آغاز مذاکره با هدف پایان دادن به مناقشه داخلی این کشور، دعوت کرد.

پیش از این گروه های مخالف دولت سوریه نسبت به سکوت جامعه بین المللی نسبت به حملات موشکی ارتش سوریه به شهر حلب به شدت انتقاد کرده بودند. با گذشت حدود دو سال از آغاز درگیری های داخلی در سوریه، مخالفین دولت بشار اسد مناطقی از این کشور را در اختیار گرفته اند.

تصمیم ائتلاف ملی سوریه در رد دعوت های مطرح شده برای شرکت در کنفرانس دوستان سوریه، چشم انداز مذاکرات صلح سوریه را با ابهام جدی روبرو کرده است.

ویکتوریا نولاند سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز تاکید کرد، واشنگتن امیدوار است تا هر چه زودتر با رهبران گروه های مخالف دولت سوریه دیدار کند و در خصوص اینکه آمریکا و سایر دوستان سوریه چگونه می توانند به مردم سوریه برای دستیابی به اهداف سیاسی خود، کمک کنند.

باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ