دفاع رئیس کمیسیون صنایع از واردات بنزین

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

 دفاع رئیس کمیسیون صنایع از واردات بنزین

دفاع رئیس کمیسیون صنایع از واردات بنزین

پرشین خودرو: رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه تولید بنزین از سوی واحدهای پتروشیمی برای زمان اضطرارو تحریم پیش بینی شده بود، گفت: اگر بتوانیم بنزین وارد کنیم بهتر از بنزینی است که در واحدهای پتروشیمی تولید می شود، زیرا این بنزین آلودگی زیست محیطی دارد.

به گزارش ممتازنیوز، رضا رحمانی با بیان اینکه کارشناسان بر آلاینده بودن بنزین پتروشیمی ها تاکید دارند، افزود: ‌واحدهای پتروشیمی برای این ساخته نشده اند که بنزین تولید کنند وتولید بنزین دراین واحدها علاوه بر آلودگی زیست محیطی به ضرر پتروشیمی ها است.
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذر شهر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه سرمایه گذاری در واحدهای پتروشیمی به منظور توسعه صنایع تکمیلی انجام شده است،‌ گفت: واحدهای پتروشیمی باید به وظیفه اصلی خود که همان تولید محصولات پلیمری است بپردازند و تولید بنزین را به پالایشگاهها بسپارند.
رحمانی با تاکید بر اینکه در این صنایع سرمایه گذاری کلانی شده تا زنجیره ارزش افزوده تکمیل کند ، گفت: ارزش تکمیل زنجیره ای تولید در واحد های پتروشیمی نسبت به تولید بنزین بیشتر است.
رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه تولید بنزین از سوی واحدهای پتروشیمی برای زمان اضطرار و تحریم پیش بینی شده بود، افزود: باید زمینه افزایش تولید بنزین پالایشگاه ها فراهم شود.
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذر شهر در مجلس با تاکید بر اینکه تقویت پالایشگاهها در سال‌های گذشته مغفول مانده است و با طرح این سوال که چرا ساخت پالایشگاهها سرعت نمی گیرد، گفت: پالایشگاه شهریار تبریز ۷ سال که کلنگ زنی شده اما یک آجر هم برای ساخت آن روی هم گذاشته نشده است.
رحمانی به خانه ملت گفت: اگر بتوانیم بنزین وارد کنیم بهتر از بنزینی است که در واحدهای پتروشیمی تولید می شود، زیرا این بنزین آلودگی زیست محیطی دارد.
گفتنی است در حال حاضر روزانه حدود هشت میلیون لیتر ماده اولیه بنزین و حدود هفت تا ٩ میلیون لیتر افزودنی های مورد نیاز بنزین و گازوئیل مرغوب در مجتمع های پتروشیمی تولید شده و در اختیار شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران قرار می گیرد.
وزیر نفت اعلام کرده است تولید بنزین در واحدهای پتروشیمی از امسال متوقف می شود. مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران می گوید: واردات بنزین طبق نیاز کشور و تقاضای شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، انجام می شود.
مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی ایران نیز از افزایش واردات بنزین به روزانه ١٠ میلیون لیتر با موافقت قطعی دولت خبر داده و گفته بود: بنزین وارداتی جایگزین بنزین تولیدی پتروشیمی ها در سال جدید خواهد شد.


پرشین خودرو |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ