دلایل اصلی نابسامانی بازار گوشت قرمز

کدخبر: ۶۱۱۶۶

تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد – ۰۳:۰۴

print نسخه چاپی

send ارسال به دوستان

رئیس اتحادیه بیان کرد

دلایل اصلی نابسامانی بازار گوشت قرمز

وجود قوانین دست و پا گیر در ارایه تسهیلات بانکی، وجود خشکسالی های متعدد، نبود اهرم های نظارتی مطلوب و … دلایل اصلی نابسامانی بازار گوشت قرمز کشور است.
علی خندان روجوان رئیس اتحادیه گوشت گاوی تهران در گفت وگو با ایسنا، ساختارهای نامناسب دولتی را یکی دیگر از عوامل معضلات تولیدکنندگان گوشت قرمز و مرغ اعلام کرد و افزود: این امر باعث کاهش سرمایه گذاری در این حوزه شده و به تبع آن بهره وری را نیز به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.
این فعال حوزه گوشت قرمز در ادامه نابسامانی تولید و بازار گوشت قرمز را وجود خشکسالی های متعدد و همچنین عدم برنامه ریزی مناسب از سوی مسئولان برای برون رفت از معضل خشکسالی در سالهای گذشته عنوان کرد و افزود: این امر باعث شده تا به میزان قابل توجهی طی سالهای گذشته تولید کشور در زمینه گوشت قرمز کاهش یافته و نیاز به واردات افزایش یابد. بنا بر اظهارات خندان رو جوان، نیاز جمعیت کشور به گوشت قرمز در حال حاضر بسیار بیشتر از تولید فعلی کشور بوده و همین امر موجب شده تا در مقاطعی قیمت گوشت قرمز با نوسانهای قیمتی مواجه شود.
وی گفت: واردات گوشت در ماه های گذشته به دلیل نداشتن مجوز متوقف شده بود و حال با صدور مجدد مجوز از سوی وزارت جهاد کشاورزی واردات از سر گرفته شده است.
رئیس اتحادیه گوشت گاوی تهران درباره علت کاهش قیمت گوشت قرمز گفت: کاهش قیمت گوشت در خلال دو هفته اخیر به این دلیل بود که هم اکنون در فصل بره کشی و تولید دام قرار داریم. علاوه بر این، جلوگیری از خروج دام از کشور نیز به نوبه خود بر کاهش قیمت تمام شده گوشت در بازار تاثیر گذاشته است. رئیس اتحادیه گوشت گاوی خاطرنشان کرد: سیستم توزیع گوشت قرمز دارای نواقص زیادی است و این سیستم قدیمی و ناکارآمد در هزاره سوم دیگر جوابگوی نیاز بازار گوشت نخواهد بود.
وی نبود اهرمهای نظارتی مطلوب را یکی دیگر از دلایل اصلی نابسامانی بازار گوشت قرمز عنوان کرد.

شماره پیامک: ۳۰۰۰۱۵۰۵۹۸

Bookmark and Share


۵۹۸٫ir

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ