دلایل بروزدرددرقفسه سینه

دردهای ناشی از قفسه سینه از شایع‌ترین موارد ابتلا در سطح جامعه و مراجعات به بخش‌های اورژانس است… علل ناراحتی و درد در قفسه سینه شامل اختلالات و بیماری‌هایی است که دیواره قفسه سینه را گرفتار می‌کند. شایع‌ترین علل درد…

دردهای ناشی از قفسه سینه از شایع‌ترین موارد ابتلا در سطح جامعه و مراجعات به بخش‌های اورژانس است…

علل ناراحتی و درد در قفسه سینه شامل اختلالات و بیماری‌هایی است که دیواره قفسه سینه را گرفتار می‌کند.

شایع‌ترین علل درد در این ناحیه شامل بیماری‌های قلبی، ریوی، گوارشی، عروقی، عضلانی ـ اسکلتی، عفونی، اختلالات عاطفی، روانی و بدخیمی‌هاست.

درد قفسه صدری اگر ناگهانی باشد ممکن است از درد قلب باشد.

سکته قلبی، اسکیمی قلبی و کم‌خونی قلبی ممکن است با درد قفسه سینه بروز کند بنابراین درد قفسه صدری یکی از مهم‌ترین بیماری‌هایی است که بیمار به پزشک مراجعه می‌کند. اما هر درد قفسه صدری مربوط به بیماری قلبی نیست.

گاهی درد قفسه سینه ممکن است به علت بیماری ریوی باشد. گاهی دردهایی که به علت آرتروز گردن به وجود می‌آید در قفسه صدری پخش می‌شود یا بعد از کار طولانی دچار درد قفسه صدری می‌شود.

چنانچه فردی سابقه فشار خون یا بیماری قلبی یا سابقه تنگی عروق قلب و کرونر داشته باشد و به دنبال هر حادثه‌ای دچار درد قفسه صدری شد، باید به پزشک مراجعه کند.

توصیه می‌شود در این خصوص درمان خودسرانه نداشته باشیم و در همان دقایق اولیه خود را به مراکز درمانی برسانیم. کسانی که سابقه بیماری قلبی دارند با مراجعه به پزشک رژیم مخصوص بگیرند و هیچ‌گونه سهل‌انگاری نکنند.

منبع : Salamatnews.com

پزشکی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ