دندان های کودکان چگونه نامرتب می گردد؟

به گزارش تفسیری ممتازنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان در تاریخ شنبه ۱۳م آبان ۹۱،

عوارضی چون مکیدن انگشت، خوردن پستانک و زبان زدن به دندان ها در عرض ۴ تا ۶ ساعت، ساختار دندان های کودک مشکل ایجاد می نماید.

دکتر رمضانی ، دندانپزشک اطفال در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران در خصوص نامرتب بودن دندان ها گفت: ایجاد هر نوع عادت یا فشار نامتعادل طولانی مدت از قبیل مکیدن انگشت، خوردن پستانک و یا زبان زدن به دندان ها در عرض ۴ تا ۶ ساعت در طول روز می تواند دندان ها را نامرتب و نامنظم نموده و در ساختار دندان ها مشکل ایجاد کند.

وی عنوان نمود: نسبت به شرایط سنی کودک اگر در سن ۴ الی ۵ سالگی عادت رو ترک باشد و مشکلی پیش نخواهد آمد و این مشکل خود به خود رفع خواهد شد.

اگر کودک در سن ۵ سالگی آغاز به مکیدن انگشت نمود با بررسی از نظر روحی و همچنین پذیرش از سوی خود کودک که اگر مکیدن ادامه یابد باید درمان صورت بپذیرد .

رمضانی در خصوص راه های درمان این نوع عارضه بیان نمود: درمان جایزه _یاد آوری، اگر  این روش درمانی کودک در طول هفته دفعات مکیدن را کم نمود و برای تشویق او جایزه دهد و این اولین اقدام را به کودک یادآوری نمایید.یادآوری نمودن ، اقداماتی از قبیل چسب زدن به دور دست کودک، باید در مرحله اول خود کودک این موضوع را پذیرفته باشد که بتواند همکاری کند.

رمضانی تصریح نمود: باید کودک ۵ ساله این موضع را قبول کند که به نفع اش است و به او یادآوری و تشویق شود و جایزه بدهید .

وی  اظهار داشت: اگر درمان جایزه و یادآوری تاثیر گذار نبود درمان دستگاه را انجام می دهیم و در داخل دهان کودک دستگاه می گذاریم و باید این درمان را خود کودک بپذیرد./ع۲


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ