دهلی نو: هند واردات نفت از ایران را قطع نمی‌کند

۲۱فروردین۱۳،

علیرغم تلاش‌های غرب به ویژه آمریکا برای منزوی کردن ایران، مقامات دولت هند تأکید کرده‌اند که هیچ تمایلی برای محدود کردن و یا قطع واردات نفت از ایران ندارند و به رابطه تجاری با ایران ادامه می‌دهند.

به گزارش گروه وبگردیممتازنیوز، پایگاه اینترنتی «اکونومیک تایمز» نوشت: مقامات ارشد دولت هند اعلام کردند که این کشور تمایلی به محدود‌ کردن یا قطع واردات نفت از ایران ندارد و روابط تجاری با تهران را تا زمانیکه حمایت‌های لجستیکی و معامله خوبی دریافت کند، ادامه می‌دهد.

بر اساس این گزارش، تأکید «دهلی نو» بر ادامه واردات نفت از ایران در شرایطی است که واردات نفت خام ایران در نتیجه تحریم‌های آمریکا برای کاهش روابط با تهران کاهش یافته است.

هند حدود ۱۲ درصد از نیاز نفتی خود را از ایران تأمین می‌کند. دو شرکت بیمه هند اخیراً موافقت کرده است، تسهیلات بیمه‌ای برای واردات نفت ایران قائل شود و به همین منظور مانع بسیار بزرگی که در مسیر واردات نفت از ایران بوده است را لغو کرده‌اند.

علیرغم صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران و عدم وجود هرگونه شواهد مبنی بر انحراف هسته‌ای ایران، آمریکا و شرکای اروپایی آن تحریم‌های یکجانبه‌ای را علیه ایران تحمیل کرده‌اند.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ