دوران طلایی یک بازیگر سرکش

۱۲م دیماه به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

جام جم آنلاین: سریال «دوران سرکشی» در پاییز ۸۱ از شبکه تهران پخش شد. آن زمان این سریال آنقدر برای شهروندان تهرانی جذابیت داشت که برای بسیاری دنبال کردن ماجراهای زندگی روناک، دختر نوجوان سریال تبدیل به یک عادت شده بود.

سریال «دوران سرکشی» اکنون از شبکه تماشا بازپخش می‌شود. بازیگر اصلی این سریال کسی نبود جز «عاطفه نوری».

او لیسانس فیلمنامه‌نویسی دارد و با بازی در سریال دوران سرکشی توانست مورد توجه مردم و کارگردانان زیادی قرار بگیرد.

خودش در جایی گفته بود: «ورود من بر عرصه بازیگری با یک اتفاق همراه شد، در هنرستان سوره، تئاتر می‌خواندم و فقط به نوشتن فکر می‌کردم، دستیارهای کمال تبریزی برای گرفتن تست به سوره آمدند، من و چند نفر از دوستانم فقط برای این‌که ببینم تست دادن چگونه است و چطوری انجام می‌شود رفتیم جلو… این طور شد که من قبول شدم و در دوران سرکشی بازی کردم».

دوران سرکشی، دربارهٔ خانم دکتری بود که رییس یکی از خانه‌های ریحانه (پناهگاه دختران و زنان بی‌سرپرست) بود. او درگیر ماجرای دختر نوجوان مجهو‌ل‌الهویه‌ای می‌شد که از بیماری چند‌شخصیتی رنج می‌برد.

نوری با بازی در این سریال که اتفاقا از نقش‌های سخت به حساب می‌آمد برای دوره‌ای هر چند موقت تبدیل به بازیگری توانا شد.

روناک دوران سرکشی، عاصی بود و رفتارهای عجیب و نا بهنجار داشت. همین رفتارهای متناقض هم شخصیت او را غریب و هیجان انگیز می‌کرد. اما او سختی کار را برخود خرید و اتفاقا بخوبی از پس آن بر آمد.

نوری با این که چهره‌ای بسیار معمولی داشت و تا حدی بدون جاذبه‌های متداول نقش‌های اول بود، اما بخوبی توانست به‌واسطه حسی بسیار قوی نقش روناک را برای بینندگان باورپذیر کند.

نوری بعدها به واسطه داشتن همین توانایی و اجرای نقش‌های سرکش و تند و تیز برای بازی در سریال «نرگس» و نسرین دعوت شد و در آنجا نیز بارقه‌هایی از استعداد شگرف خود را نشان داد.

این بازیگر چند سال بعد نیز در سریال رستگاران بازی کرد و در آن نقش دختر خودخواه و سرکشی را بازی کرد که شباهت زیادی به نقش‌های دیگرش داشت.

این موضوع سبب شد که نوری با بازی در سه نقش یکسان در ابتدای ورود به حرفه بازیگری، کارنامه وزینی از خود به جا نگذارد. هر چند خودش در گفت‌وگویی عنوان کرده، منتظر پیشنهاد بازی در یک نقش طنز است تا توانایی‌های خود را بار دیگر به نمایش گذارد.

مهراوه فردوسی – گروه رادیو و تلویزیون


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ