دولت بر لزوم تسریع در روند بازسازی مناطق زلزله زده تاکید کرد

۲۱فروردین۱۳،

forootan-2-128.jpg

جلسه ستاد مدیریت بحران مناطق زلزله زده استان بوشهر به ریاست معاون اول رییس جمهور در این استان تشکیل و تصمیمات لازم در جهت تسریع در کمک رسانی به آسیب دیدگان و جبران خسارات و بازسازی مناطق زلزله زده اتخاذ گردید.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) محمدرضا رحیمی در ادامه برنامه های سفر به استان بوشهر، پس از بازدید از مناطق زلزله‌زده شهرستان دشتی و دیدار با زلزله‌زدگان در جلسه ستاد مدیریت بحران مناطق زلزله‌زده استان بوشهر که با حضور وزرای کشور و بهداشت، درمان و آموزش پژشکی، رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، رییس سازمان هلال احمر جمهوری اسلامی، استاندار، نماینده ولی فقیه در استان و سایر مسوولان دستگاه‌های مربوطه در استانداری بوشهر برگزار شد، ضمن تسلیت به بازماندگان و تجلیل از صبر و شکیبایی مردم مناطق زلزله‌زده، اظهار کرد: امدادرسانی به موقع یکی از دلایل آرامش مردم آسیب‌دیده از زلزله بود و چیزی جز صفای داخل و اعتقاد قلبی مصیبت‌دیدگان به خدای تعالی در بین زلزله‌زدگان ملاحظه نمی‌شود.

معاون اول رییس‌جمهور با تاکید بر ضرورت تسریع در کمک‌رسانی‌ها و انجام اقدامات گسترده در جهت بازسازی مطلوب و شایسته مناطق زلزله‌زده استان بوشهر، تصریح کرد: از آن‌جایی‌که مناطق زلزله زده استان بوشهر از مناطق محروم کشور به شمار می‌رود، با هرچه سریع‌تر به یاری مردم شتافته و با انجام اقداماتی گسترده همه راههای خدمت رسانی به زلزله زدگان را طی کنیم.

وی با اشاره به این‌که «امروز در زمینه مدیریت بحران و امدادرسانی در مناطق زلزله‌زده و بازسازی این مناطق، تجربیات بسیار ارزشمندی در اختیار مسوولان و مجریان قرار دارد» خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله حماسه‌ای که در آذربایجان شرقی در زمینه بازسازی مناطق زلزله‌زده به وقوع پیوست در استان بوشهر با دستی گشاده‌تر و سرعت بالاتری به انجام رسیده و بتوانیم تا پیش از آغاز فصل گرما که دشواری‌هایی را برای مردم به وجود می‌آورد، کار بازسازی واحدهای مسکونی را به سرانجام برسانیم.

وی همچنین از همه مسوولان، دست‌اندرکاران و تیم های امدادی از ارگان‌های مختلف که در ساعات اولیه پس از وقوع زلزله به یاری مردم شتافتند تقدیر و بر لزوم ادامه کمک‌رسانی‌ها تا ایجاد شرایط مساعد زندگی به زلزله‌زدگان تاکید کرد.

در این جلسه پس از ارائه گزارش توسط رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و بررسی میزان خسارات وارد شده به منازل مسکونی و تجاری در مناطق مختلف زلزله زده و نیز ارائه گزارش‌هایی درخصوص نحوه امدادرسانی و اسکان موقت زلزله‌زدگان، تصمیماتی در راستای چگونگی بازسازی مناطق زلزله‌زده و ارائه وام و کمک های بلاعوض به زلزله‌زدگان برای بازسازی و تعمیر منازل و تامین معیشت زندگی اتخاذ شد.

معاون اول رییس‌جمهور هم‌چنین با حضور سرزده در بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر، مجروحان و آسیب دیدگان‌زلزله در این استان را عیادت و از آنان دلجویی کرد.

رحیمی شامگاه چهارشنبه در ادامه برنامه‌های سفر به استان بوشهر که به منظور بازدید از مناطق زلزله‌زده و بررسی اوضاع در این مناطق صورت گرفت، با حضور سرزده در مجتمع آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس، از آسیب دیدگان و مصدومان این اتفاق عیادت کرد.

وی در این بازدید ضمن گفت‌گو با مصدومان و آسیب‌دیدگان، با توضیح مسوولان و کادر پزشکی در جریان اقدامات انجام شده برای رسیدگی و امدادرسانی به زلزله‌زدگان قرار گرفت و دستورات لازم جهت تسریع در رسیدگی و درمان آنان را صادر کرد.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن