دولت خودروسازان را به حال خود رها کرده است

دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس در واکنش به افزایش افسار گسیخته قیمت انواع خودروهای ساخت داخل در روزهای اخیر، گفت: در حال حاضر بازار خودروی کشور با مشکلات متعددی دست به گریبان است که با توجه به نابسامانی در بازار ارز می‌توان گفت که دولت هیچ‌گونه نظارتی بر بازار خودرو نداشته و خودروسازان را به حال خود رها کرده است.

پایگاه اطلاع رسانی خودروسازی – الیاس طاهری در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، افزود: افزایش قیمت انواع خودروهای ساخت داخل نشان‌دهنده نبود مدیریت دولت بر بازار خودرو و نیز دو خودرو ساز کشور است.
نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: یکی از دلایل منطقی که می‌توان برای افزایش قیمت در انواع خودروهای ساخت داخل متصور شد، بالا رفتن ناگهانی قیمت ارز است، اما این مسئله نیز باید از قبل از سوی مسئولان پیش بینی شده و تسهیلات لازم برای مهار آن‌را در نظر می‌گرفتند که این موضوع نشان‌دهنده کوتاهی و بی کفایتی دولت در مهار بازار خودرو است.
وی اظهار داشت: دولت باید ساز و کاری برای مدیریت و نظارت خود بر بازار خودرو تعریف کند، زیرا با شعار و وعده‌های ناکارآمد، کنترل بازار خودرو عملی نخواهد شد.
این نماینده مجلس نهم، تأکید کرد: قطعه سازان همواره عنوان می‌کنند که کشور ما در زمینه تولید قطعات به خودکفایی رسیده و نیازی به واردات از دیگر کشورها نداریم، اما با افزایش قیمت‌ها و نیز بالا رفتن نرخ ارز، بی ثباتی در بازار ارز را دلیل عمده گرانی‌های خودرو می‌دانند که این‌گونه بحث‌ها ضد و نقیض است.
طاهری تصریح کرد: با توجه به افزایش افسار گسیخته قیمت خودرو در روزهای اخیر، کمیسیون صنایع و معادن به این موضوع وارد شده و جلساتی را با خودروسازان برگزار خواهد کرد.
وی با اشاره به کاهش قدرت خرید مردم و فشار افزایش قیمت‌ها تأکید کرد: کمیته قیمت گذاری خودرو در قیمت گذاری جدید باید قدرت خرید مردم را در نظر داشته باشد.
نماینده مردم اقلید در مجلس مشکل صنعت خودرو را ضعف مدیریتی دانست و تاکید کرد:باید از شرکت‌های موفق خودروسازی در دنیا که کیفیت خودروهای تولیدیشان بالا است الگو گرفت و کیفیت تولید را ارتقا داد.
دبیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان یادآور شد: مجلس آمادگی دارد تا با کمک و همفکری دولت موانع موجود بر سر راه کیفی سازی خودروهای ساخت داخل را بر طرف کرده و از طرفی نیز بعد نظارتی را بر این بخش تقویت کند.

Share


خودروسازی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ