دولت یارانه جایگزین به تاکسیرانان اختصاص دهد

۰۹اردیبهشت۹۲ به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

مدیرعامل تاکسیرانی تهران:

دولت یارانه جایگزین به تاکسیرانان اختصاص دهد

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران تاکید کرد: درصورتی که فرمانداری مخالفتی با افزایش نرخ کرایه‌ها بر اساس مصوبه شورای شهر تهران دارد، بهتر است یارانه‌های دولتی را برای جبران آن به تاکسیرانان اختصاص دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «عصرخودرو» به نقل از ایسنا، میثم مظفر افزایش ۳۱٫۵ درصدی نرخ کرایه تاکسی در سال ۹۲ را بر اساس مصوبه شورا و در راستای نرخ اعلام رسمی تورم از سوی بانک مرکزی دانست و گفت: بر همین اساس نرخ بلیت قطار، هواپیما و حمل‌ونقل برون شهری نیز از ابتدای سال افزایش یافته است و کسبه و بازارهم هر روز نرخ‌ها را بر اساس نوسانان بازار ارز و طلا تنظیم می‌کنند.

مظفر تصریح کرد: این در حالیست که تاکسیرانان بدون در نظر گرفتن هرگونه یارانه دولتی هنوز افزایش رسمی را در نرخ‌های سال تازه نداشته‌اند و منتظر اعلام نظر فرمانداری می باشند.

وی خاطرنشان کرد: من از بعضی اظهارنظرهای مسئولان فرمانداری در رسانه‌ها تعجب می‌کنم، چراکه در جلسات متعددی با حضور فرماندار، استدلال‌های علمی و کارشناسی سازمان تاکسیرانی ارائه شده و فرماندار و نمایندگان‌شان آن را پذیرفته‌اند.

مدیرعامل تاکسیرانی تصریح کرد: نباید اجازه دهیم زندگی تاکسیرانان از سال قبل بدتر شود. این در حالیست که مصوبه شورای شهر از روز ۲۸ اسفند ۹۱ به فرمانداری ارسال شده است و تا امروز هیچ اعتراض قانونی از سوی فرمانداری به شورای شهر ارسال نشده و ادله و استدلالی برای بسیار نشدن نرخ کرایه‌های تاکسی از این فرمانداری ارائه نشده است.

وی درادامه افزود: با این حال مادامی که شورای شهر تهران به طور رسمی نرخ‌ها را ابلاغ نکند، رانندگان تاکسی باید بر اساس نرخ سال قبل دریافت کنند . با این حال مسئولان نباید زمینه قانون گریزی رانندگان را رقم بزنند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی خاطرنشان کرد: آخرین زمان برای ابلاغ نرخ کرایه‌های تاکسی ۱۰ روز آینده است.

دوشنبه ۹ اردیبهشت   ۲۱:۷

منبع: عصر خودرو
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ