دو شناگر مسیر۳۰ کیلومتری جزیره هندورابی تا کیش را شنا کردند

به گزارش ایرنا، ‘سردار کمانگرپور’ و ‘پیام محمد غریب’ روز شنبه بمناسبت روز ملی خلیج فارس در یک اقدام غرورآفرین تحت نظارت و کنترل فدراسیون شنای جمهوری اسلامی ایران و با پشتیبانی سازمان منطقه آزاد کیش مسیر ۳۰ کیلومتری هندورابی تا کیش را بدون بیرون آمدن از آب دریا، شنا کردند.

گفتنی است تمرینات تخصصی و مهارتی سه ماهه این دو شناگر در جزیره کیش با توجه به تفاوت‌های شنای آب‌های آزاد با شنا در استخر از جمله جزر و مد، جریان‌های نامنظم آب، امواج دریا، موجودات آبزی و عدم وجود علایم و نشانه در طول مسیر، طراحی و اجرای تمرین‌ها زیر نظر ‘علیرضا صمدانی’ مربی شنا و ‘جعفر درویش زاده’ مربی بدنسازی و ‘ابراهیم علیخانی’ مربی تمرینات دریایی به صورتی انجام شد که این شناگران بتوانند از قدرت بدنی و آمادگی جسمانی و همچنین شرایط روحی فوق‌العاده‌ای برخوردار شوند.

تاکید می شود که شناگران این مهم را در یک مسیر سخت و طاقت فرسا تنها در یک مرحله و بدون توقف پس از ۱۴ ساعت و ۳۰ دقیقه، در محل کشتی یونانی از آب بیرون آمدند تا جلوه ای دیگر از اراده و جسارت جوانان ایران اسلامی را در عرصه ورزش و پایبندی به اصول و ارزشهای انقلاب اسلامی به نمایش بگذارند.

جزیره هندورابی در شمال غربی جزیره کیش واقع است و فاصله آن با جزیره کیش طبق اندازه گیری دقیق با جی پی اس ۳۰ کیلومتر می باشد.

۱۵۹۲/ک/۳

۱۲۳۴/۶۶۸

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۱۰۱۱۰۶


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *