دکتر مرضیه وحید دستجردی از سمت خود برکنار شد / طریقت منفرد سرپرست وزارت بهداشت شد

۷ م دیماه ،

به دنبال اظهارات وزیر بهداشت در مورد تخصیص نیافتن ارز به دارو؛

رئیس جمهور طی حکمی ،”مرضیه وحید دستجردی” را از سمت وزیر بهداشت برکنار کرد و “محمد حسین طریقت منفرد” را به عنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب کرد.

به گزارش گروه علمی باشگاه خبرنگاران؛ به دنبال چند روز اعتراض روزنامه دولت به اظهارات وزیر بهداشت در مورد تخصیص نیافتن ارز به دارو ، رئیس جمهور طی حکمی مرضیه وحید دستجردی را از سمت وزیر بهداشت برکنار کرد و محمد حسین طریقت منفرد را به عنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب کرد.

دکتر “مرضیه وحید دستجردی” وزیر بهداشت دولت دهم کە جانشین دکتر “باقری لنکرانی” شد هر چند در ابتدای روی کار آمدن با توجه به اینکه اولین وزیر زن در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی بود با بعضی انتقادها همراه بود اما سپری شدن روزهای مدیریتی وی در وزارت بهداشت کە همواره یکی از حیات خلوت های همیشگی گروه ها و احزاب سیاسی به خصوص حزب مشارکت و کارگزاران بود نشان داد کە انتخاب چنین وزیری بیش از آنکه پیوستن یک زن به کابینه مردان دولت دهم باشد ، ظهور اندیشه ای مردانه در مقابله با فسادهای سازمان یافته در شبکه بهداشت و درمان و نیز عزمی جدی برائ کنار گذاشتن مافیای سیاسی حاکم بر سازمان های پزشکی و بهداشتی کشور بود .

در پی انتقاد چندی پیش وزیر بهداشت، در‌مان و آموزش پزشکی از تعلق نگرفتن ارز به دارو و تجهیزات پزشکی و پس از آن افشاگری رئیس سازمان غذا و داروی این وزارتخانه که ارز ۱۲۲۶ تومانی را به جای دارو به لوازم آرایشی، غذای سگ، زین اسب، دسته بیل و. . . داده‌اند ، عزل خانم وزیر کلیدخورد.
 
این در حالی است کە معاون اول رئیس جمهور طی روزهای اخیر اعلام کرده بود تا احمدی نژاد است دستجردی هم خواهد بود!


باشگاه خبرنگاران
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *