دیدن خطرات زیستی از نزدیک

تصاویر زمین که از ارتفاع ۶۸۳ کیلومتری زمین توسط ماهواره GeoEye 1 ارسال شده شگفتی‌های سیاره درحال تغییر ما را به نمایش گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، ماهواره GeoEye تصاویری با وضوح بالا برای برنامه‌های “گوگل ارث” و “گوگل مپ” فراهم می‌کند و روزانه حدود ۷۰۰ هزار کیلومتر مربع از سطح زمین را تصویربرداری می کند، مساحتی که از نظر اطلاعات جغرافیایی معادل مساحت ایالت تگزاس در آمریکا است.

این تصویر زمینهای یخی نزدیک جزیره آلاید را نشان می دهد که جزیره ای است که عمدتا با یخ پوشیده شده است این جزیره با ۱۲۰ کیلومتر طول و ۳۲ کیلومتر عرض در طرف شمالی خلیج مارگاریت در ساحل غربی شبیه جزیره قطب جنوب واقع شده است

محل ذخایر طبیعی “تورا پوینت” با ۶۰۳ هکتار مساحت که در سواحل جنوبی خلیج بوتانی در کرنل ، جنوب سیدنی استرالیا قرار دارد

شاتل فضایی اندیور که از سکوی پرتاب ۳۹A در مرکز فضایی کندی، فلوریدا ناسا در انتظار پرتاب به ایستگاه بین المللی فضایی است، این سفر آخرین سفر شاتل اندیور بود

علامت گذاری روی زمین در شهر سین جیانگ چین، از این تصاویر برای کالیبره کردن تصویربرداری ماهواره ای استفاده می شود

این چهار تصویر به مناسبت روز زمین منتشر شد و نشان دهنده خطرات زیست محیطی بود که ساکنان زمین را تهدید می کند.

ماهواره GeoEye سال گذشته بیش از ۲۵۰ میلیون کیلومتر مربع را تصویر را تهیه کرد و ماهواره جدید GeoEye 1  از قابلیت تصویر برداری یک بشکه از ارتفاع  ۶۸۳ کیلومتری برخوردار است.

الیزابت لی دوئر نماینده شرکت تصویر برداری GeoEye  اظهار داشت: ما تصاویری با وضوح ۵۰ سانتی متری از زمین تهیه می کنیم. ماهواره GeoEye 1 با سرعت بیش از ۲۷ هزار کیلومتر در ساعت طی یک روز ۱۵ دور می چرخد.

وی افزود: این ماهواره دارای یک مدار همزمان سازی خورشیدی است و از ظرفیت تصویر برداری ۷۰۰ هزار کیلومتر مربع به صورت روزانه برخوردار است. 

محل باستان شناسی پاسیلیپون در غرب شهر ناپل ایتالیا، این بقایای باستان شناختی دربرگیرنده یک آمفی تأتر با ظرفیت ۲ هزار نفر است

شهر سن ژاپن در تصویری با کیفیت بالای ماهواره GeoEye

واتیکان از نگاه GeoEye


بولتن نیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ