دیدگاه جالب رئیس جمهور فرانسه درمورد داعش

تاریخ انتشار: ۱۰ July 2016 | 2:03 pm

اظهارنظر عجیب اولاند درباره داعش

رئیس جمهور فرانسه گفت که داعش در حال عقب نشینی است، در این مساله اختلافی وجود ندارد ولی ما باید مانع از شکل گیری شرایطی شویم که داعش ضعیف تر شود و سایر گروه های افراطی قوی تر شوند.

داعش در حال عقب نشینی است اما…

 فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه ضمن اشاره به شکست های اخیر گروه تروریستی داعش در سوریه، هشدار داد که این شکست ها می تواند منجر به تشویق سایر گروه های افراطی در سوریه شود.وی پس از نشست رهبران ناتو در شهر ورشو پایتخت لهستان در سخنانی تصریح کرد: داعش در حال عقب نشینی است، در این مساله اختلافی وجود ندارد. ولی ما باید مانع از شکل گیری شرایطی شویم که داعش ضعیف تر شود و سایر گروه های افراطی قوی تر شوند.

اشاره اولاند ظاهرا به جبهه النصره است، به طوری که مقابله ائتلاف موسوم به ضد داعش به رهبری آمریکا، می تواند در نهایت به نفع جبهه النصره شود.

تروریست های داعش طی ماه های اخیر با حملات هوایی و زمینی نیروهای خارجی و داخلی در عراق و سوریه روبرو شده‌اند و مناطق وسیعی را در هر دو کشور از دست داده‌اند.اولاند گفت: ما باید اقدامات علیه داعش را بین خودمان هماهنگ کنیم ولی در عین حال باید اقدامات موثر علیه جبهه النصره را نیز هماهنگ نماییم.

روز چهارشنبه، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا و ولادیمیر پوتین همتای روسی وی در گفتگوی تلفنی موافقت کردند تا همکاری نظامی بین دو کشور در سوریه، افزایش یابد.روسیه در ماه می پیشنهادی را برای حملات هوایی مشترک با آمریکا علیه گروه های افراطی در سوریه مطرح کرد که این درخواست با مخالفت آمریکا روبرو شد.

کاخ سفید اعلام کرد که رهبران دو کشور بر تعهد خود برای شکست داعش و جبهه النصره تاکید کرده‌اند. هر دو گروه از توافقنامه آتش بس که با میانجیگری روسیه و آمریکا در سوریه برقرار شده، مستثنی شده‌اند.

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

 

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ