رأی‌نیاوردن طرح کاهش آلودگی هوا ‌مأیوس‌کننده بود/مرگ ۵ هزار نفر بر اثر آلودگی‌هوا

۳۰ام بهمن ،

رأی‌نیاوردن طرح کاهش آلودگی هوا ‌مأیوس‌کننده بود/مرگ ۵ هزار نفر بر اثر آلودگی‌هوا

رأی‌نیاوردن طرح کاهش آلودگی هوا ‌مأیوس‌کننده بود/مرگ ۵ هزار نفر بر اثر آلودگی‌هوا

قائم مقام سازمان حفاظت محیط زیست با بیان‌اینکه رأی نیاوردن طرح دوفوریتی کاهش آلودگی هوا مأیوس کننده بود،گفت: سالانه ۵ هزار نفر بر اثر عوارض آلودگی هوا جان خود را از دست می دهند.

به گزارش راسخون، علی محمد شاعری در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: موضوع بازگشت مدت اعتبار معاینه فنی خودروهای فرسوده از سوی مسئولین سازمان حفاظت محیط زیست مورد پیگیری جدی قرار گرفته است و امیدوار هستیم تا نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر ضرورت این مهم متوجه کنند.

 قائم مقام سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: رأی نیاوردن طرح دوفوریتی کاهش آلودگی هوا مأیوس کننده بود چراکه انتظار می‌رفت نمایندگان خانه ملت نسبت به کاهش آلودگی هوا توجه بیشتری داشته باشند.

وی متذکر شد: لازم است کە نمایندگان خانه ملت توجه ویژه‌ای را نسبت به بازگشت مدت اعتبار معاینه فنی به مدت قبل داشته باشد

شاعری بیان داشت: هم اکنون بحث آلودگی هوا در کلان شهرهای کشور مورد بی توجهی قرار گرفته است در این میان مسئولین مربوطه باید با تصویب و اجرای طرح های جامع کاهش آلودگی هوا  و با مدیریت منابع آلاینده کننده هوا، نسبت به ریشه کن کردن آلودگی هوا به خصوص در ۸ کلان شهر کشور اقدام کنیم.

وی اضافه کرد: از آنجایی کە هم اکنون بحث ‌آلودگی هوا آنطور کە باید مورد توجه قرار نگرفته است به نظر می رسید کە نمایندگان خانه ملت نیز به همین سبب طرح را از حالت دوفوریتی خارج کردند.

این مقام مسئول بیان داشت: انتظار ما از نمایندگان مجلس این بود کە طرح دوفوریتی کاهش آلودگی هوا را به تصویب برسانند اما متاسفانه این مهم تحقق نیافت.

وی یادآور شد: مجلس با تصویب این طرح می توانست سازمان حفاظت محیط زیست را برائ اجرای طرح جامع کاهش آلودگی هوا بیش از پیش یاری کند.

شاعری اضافه کرد: به رغم واکنش مثبت نمایندگان خانه ملت در  دو ماه آلوده سال( آذرماه و دی ماه) در خصوص جلوگیری از تشدید آلودگی هوا باز هم طرح دوفوریت رأی نیاورد از این رو لازم است کە در این زمینه فرهنگسازی های موثری صورت پذیرد.

قائم مقام سازمان حفاظت محیط زیست همچنین گفت: با توجه به اینکه سالانه بیش از ۵ هزار نفر جان خود را بر اثر عوارض ناشی از آلودگی هوا از دست می ‌دهند باید به این مهم توجه بیشتری شود.

وی با بیان اینکه هیچ موضوعی مانند جلوگیری از تشدید آلودگی هوا در کلان شهرهای کشور در اولویت نیست افزود: انتظار ما این بود کە نمایندگان خانه ملت بر  تصویب طرح دو فوریتی رای دهند.

شاعری خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه هم اکنون طرح جامع کاهش آلودگی هوا در ۸کلان شهر کشور در حال اجراست، می‌توان گفت کە تصویب طرح دوفوریتی مجلس می‌توانست سبب شود تا طرح مزبور با قدرت و تضمین بیشتری ادامه یابد.

/۱۱۱/


اخبار راسخون / محیط زیست
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ