رئال ۲-۲ دورتموند؛ خیز دورتموند برای صعود

به گزارش تفسیری ممتازنیوز به نقل از ورزش ۳ در تاریخ ۴ شنبه ۱۷ آبان ۹۱،

   رئال مادرید در اولین شب دور برگشت لیگ قهرمانان اروپا میزبان بوروسیا دورتموند قهرمان بوندس لیگا بود. مادریدی ها بازی رفت را با حساب ۲ بر ۱ به حریف آلمانی واگذار نموده بودند و در این دیدار خانگی برای جبران این نتیجه به میدان آمدند.

ژوزه مورینیو که با مصدومیت کریم بنزما در آستانه ی این دیدار مهم روبرو شده بود از هیوگواین در ترکیب اصلی خود استفاده نمود و لوکا مودریچ نیز جایگزین سامی خدیرا در خط هافبک مادریدی ها شد.

رئال بازی را خوب آغاز نمود در ۲۰ دقیقه اول بازی برتری رئالی ها محسوس بود و شاگردان یورگن کلوپ به نظر تحت تاثیر جو سنتیاگوبرنابئو قرار گرفته بودند در همین لحظات شانس هایی نیز برای رئال بوجود آمد که توسط دروازه بان و خط دفاعی بوروسیا دفع شد.

به گزارش تفسیری گل، پس از سپری نمودن لحظات سخت در اوایل نیمه اول کم کم تیم جوان کلوپ در زمین به اعتماد به نفس بیشتری دست یافت پاس های کوتاه ردو بدل شده در میانه میدان و حرکات ترکیبی در کناره های زمین اعتماد به نفس زردها را افزایش می داد آن ها در یکی از این حرکات توانستند با ضربه سر لواندوفسکی موقعیت خوبی را نصیب رویس نموده و به گل اول دست یابند. این گل برای دورتموند به مانند بازی رفت چند دقیقه ای بیشتر دوام نیاورد و طی رفت و برگشت ضربه کرنر با سنتر زیبای اوزیل په په توانست بازی را به تساوی بکشاند.

اما این پایان کار نبود ماریو گوتزه موفق شد با پاس زیبای لواندوفسکی در لحظات پایانی نیمه اول دروازه کاسیاس را برای دومین بار باز کند تا دورتموند با برتری به رختکن برود.

نیمه دوم را رئالی ها با دو تغییر آغاز نمودند مودریچ و هیگواین جای خود را به اسین و کای خون دادند. رئالی ها برای فرار از شکست خانگی فشار زیادی روی دروازه بوروسیایی ها آوردند اما نظم خط دفاعی و عملکرد وایدنفلر داخل دروازه مانع از گلزنی آن ها شد.

در ۱۵ دقیقه انتهایی بازی بر فشار رئال افزوده شد ارسال توپ های بلند بر روی دروازه دورتموند یکی از تاکتیک های اتخاذی آقای خاص در این لحظات بود که به نظر با حضور متس هوملس و سوبوتیچ و تبحر این دو مدافع در دفع این ارسال ها بی نتیجه ماند.

در دقایق پایانی دیدار دو خطا در پشت محوطه جریمه سبب شد تا رونالدو و اوزیل موعیت های خوبی برای به تساوی کشیدن بازی بدست آورند که ضربه ایستگاهی اوزیل با اشتباه وایدنفلر داخل دروازه رفت و بار دیگر شاگردان کلوپ در یک دیار خارج از خانه بازی برده را با تساوی به پایان رساندند.

دورتموند با این تساوی ۸ امتیازی شد و کماکان صدر نشین گروه ۴ام است تساوی من سیتی مقابل آژاکس صعود این دو تیم را به مرحله حذفی بیش از پیش روشن نمود.


Varzesh3.com | ورزش ۳

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ