رئیس مجلس: شرایط کشور از نظر بیرونی بسیار حساس است

خبرگزاری آریا – رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سرمایه‌های آزاد در کشور باید به سمت تولید سوق داده شود، گفت: به طور حتم راه علاج بیماری گرانی و بیکاری در کشور حمایت از تولید داخلی است.
به گزارش خبرگزاری آریا ،  لاریجانی در دیدار امام جمعه، اعضای شورای اسلامی شهر، جمعی از معتمدان و نماینده مردم شیراون در مجلس با اشاره به وفاق و هماهنگی تمام مسئولان این شهرستان افزود: به طور حتم وفاق مسئولان مسیر توسعه شهرستان و کشور را هموار می‌کند.
وی با اشاره به حضور نماینده مردم شیروان به‌عنوان رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: خوشبختانه این کمیسیون در مجلس نهم بسیار فعال است و از طرفی آقای عزیزی توانسته است با تلاش بسیار اهداف کمیسیون اجتماعی را تاحدودی محقق کند.
آقای لاریجانی با بیان اینکه استقبال مردم و به ویژه جوانان از تجمعات دینی به‌خصوص نماز جمعه بسیار خوشحال‌کننده است، یادآور شد: هم‌اکنون شهرستان شیروان در این حوزه مسیر درست را طی می‌کند، زیرا پایگاه اصلی هر شهر و کشور مراکز دینی آن است.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به گرانیهای اخیر و تلاطمات بازار ارز تصریح کرد: به طور حتم گرانیها ریشه در مسائل خارجی و داخلی دارد، از طرف دیگر شرایط کشور از نظر بیرونی بسیار حساس است، از این‌ رو مسئولان باید برای کاهش فشارهای خارجی بر حوزه تولید داخل تمرکز کنند.
وی با بیان اینکه هم‌اکنون در موضوع گرانی اشکالات داخلی وجود دارد که باید آنها را برطرف کرد، افزود: مجلس هم‌اکنون تمرکز خود را به حل مشکلات داخلی معطوف کرده است.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسات مشترک مجلس با دولت در حوزه گرانی و اشتغال گفت: به طور حتم برای حل مشکلات نخست باید بیماری را درست شناخت.
وی ادامه داد: هم‌اکنون مهم‌ترین مسئله کشور باید رونق تولید داخلی باشد، از این‌رو اگر این موضوع محقق شود، نقدینگی به سمت بازارهای مطمئن می‌آید و در غیراین‌صورت باید شاهد تلاطمات بازار به‌ویژه بازار ارز باشیم.
لاریجانی با تاکید بر اینکه یکی از اقدامات برای توسعه شهرها جذب و تشویق سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری است، گفت: این افراد می‌توانند در تمام بخشها به‌ویژه صنایع، کشاورزی و دامداری سرمایه‌گذاری کنند که برای جذب آنها نیازمند به فراهم کردن زیرساختها و ارائه تسهیلات دولتی هستیم.
وی با تاکید بر اینکه باید سرمایه‌های آزاد در کشور به سمت تولید سوق داده شود و نه بازارهای دلالی، یادآور شد: تحقق این موضوع در گرو ایجاد زیرساختهای لازم به همت دولت است.
رئیس مجلس با اشاره به تصویب قانون تسهیل فضای کسب و کار در مجلس گفت: به طور حتم راه علاج بیماری گرانی و بیکاری در کشور حمایت از تولید داخلی است.


خبرگزاری آریا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ