رئیس‌جمهور اهداف سفر خود به غرب آفریقا را تشریح کرد

ایران > دولت
رئیس‌جمهور ظهر یکشنبه ۲۵ فروردین پیش از آغاز سفر خود به سه کشور غرب آفریقا، در جمع خبرنگاران به تشریح اهداف سفر خود پرداخت و بر اهمیت توسعه روابط ایران و کشورهای آفریقایی تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، محمود احمدی‌نژاد در ابتدای سخنان خود با تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت زهرا (س) گفت: روابط با آفریقا و توسعه روابط با کشورهای آفریقایی از سیاست‌های اصلی، تغییر ناپذیر و اصولی جمهوری اسلامی از جهات گوناگون است.

وی با اشاره به اهمیت فوق‌العاده همکاری با کشورهای مستقل و تشکیل جبهه کشورهای مستقل در برابر زورگویان و سلطه‌طلبان و تقویت همکاری‌های فرهنگی و سیاسی میان کشورهای مستقل گفت: روابط ایران با کشورهای آفریقایی، روابط خوب و سابقه‌دار است و در سال‌های اخیر گسترش پیدا کرده است.

احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه قرار است در این سفر به سه کشور غنا، بنین و نیجر سفر کند و این سفرها به دعوت روسای جمهور این کشورها صورت می‌گیرد، افزود: در جریان این سفرها تفاهم‌نامه‌های متعددی بین ایران و این سه کشور برای توسعه روابط و سرمایه‌گذاری در زمینه انرژی، نیرو، تجارت و زمینه‌های فرهنگی و گردشگری، بهداشت و درمان و… امضا خواهد شد.

وی با بیان اینکه “با روسای جمهور این کشورها در جریان این سفرها ملاقات خواهیم کرد”، اظهار کرد: همچنین در مجلس بعضی از این کشورها حضور خواهیم یافت و همچنین تعدادی از نخبگان و دانشگاهیان این کشورها ملاقات می‌کنیم و ان‌شاءالله قدم‌های بلندتری برای توسعه روابط برداشته می‌شود.


RSS
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ