رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس: استکبار جهانی واقیعت‌های آمریکا را وارونه نشان داده است

به گزارش تفسیری ممتازنیوز به نقل از خبر گزاری ایسنا در تاریخ ۵ شنبه ۱۸ آبان ۹۱،

رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: استکبار جهانی با قدرت تبلیغاتی خود همواره بر نقض آشکار حقوق بشر در آمریکا سرپوش گذاشته و واقیعت‌ها را وارونه نشان داده است.

به گزارش تفسیری گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه لرستان، الهیار ملکشاهی گفت: اقدامات ضد حقوق بشری آمریکا در زندان گوانتانامو با هیچ استانداردی قابل اندازه‌گیری نمی باشد.

وی ادامه داد: استکبار جهانی با قدرت تبلیغاتی خود همواره بر نقض آشکار حقوق بشر در این کشور سرپوش گذاشته و واقیعت‌ها را وارونه نشان داده است.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: تعداد آمار زندانیان آمریکا نسبت به جمعیت این کشور بسیار بالا بوده،در بعضی از زندان‌هایی که در آمریکا وجود دارد با زندانیان برخوردی بسیار بدی صورت می‌گیرد که با هیچ مقیاسی قابل اندازه‌گیری نبوده است.

وی عنوان نمود: عدم بسته شدن زندانی که اوباما قول آن را داده بود نشانی دیگر از رسوایی استکبار جهانی در حمایت از حقوق بشری است که همواره بر طبل توخالی آن ‌کوبیده می‌شود.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه واژه حقوق بشر تنها در جهتی اهداف خصمانه غرب تعریف می‌شود، ادامه داد: در برهه‌ای از وقت که غرب در تلاش برای برای سرپوش گذاشتن بر اقدامات ضد بشری خود بوده با همراهی مجامعی که فرمان پذیر آنها بوده‌اند به نقض حقوق بشر می‌پرداخت.

رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس خاطرنشان نمود: رعایت حقوق زندانیان یکی از مسائلی بوده که در بحث حقوق اولیه انسان‌ها آورده شده اما در آمریکا با وجود زندان‌هایی چون گوانتانامو که سال‌ها مخفی بود به این نتیجه می‌رسیم که آمریکا مخفی خانه اقدامات ضد حقوق بشری است.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ