رادیو ستاره های فراوان دارد که در برنامه ها نور افشانی می کنند

صوفی در اولین هم اندیشی سیزدهمین جشنواره رادیو عنوان کرد:

در اولین هم اندیشی پیرامون سیزدهمین جشنواره رادیو مدیران شبکه های مختلف رادیویی ،مدیران گروه های برنامه ساز و کارشناسان حوزه صدا با بیان دیدگاه های خود به آسیب شناسی، تحلیل فرصت ها و تهدیدات پرداختند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران، دکتر محمد حسین صوفی، معاون صدای رسانه ملی با بیان پر اهمیت بودن جشنوراه صدا و نقش شبکه های رادیویی در این رخداد گفت: استفاده از مدیران رادیو در جشنواره صدا می تواند نقش بسزا و مهمی در راستای افزایش سطح کیفی این جشنواره و همایش داشته باشد زیرا همه مسائل مرتبط با جشنواره از سوی شبکه ها به ستاد جشنواره و بالعکس منتقل می شود و با بیان ایده ها و طرح ها شبکه های مختلف و جشنواره ، نهایتا بومی یکدیگر می شوند و نتایج بهتری حاصل می گردد. رادیو دارای افراد فرهیخته فراوانی  است و می بایست از همه ظرفیتها به نحو مطلوب و بهتری استفاده شود.به همین خاطر در صورت تحقق این امر می توان از خرد جمعی اهالی رادیو نیز بیشتر استفاده کرد .
صوفی افزود: با قاطعیت و صداقت عرض می کنم که از حیثت کمی ، کیفی ،جوایز و حتی میهمان نوازی جشنواره بین المللی رادیو از بهترین جشنواره های دنیا است زیرا در این گردهمایی امکانات مناسب و در فضایی ایده ال به میهمانان ارائه می شود. از سویی نیز معرفی بهترین های رادیویی،جمع شدن اهالی رادیو دور هم،شناسایی نقاط ضعف و قوت،ارزشگزاری ،معرفی شبکه برتر و مواردی از این دست جز اهدافی است که در جشنواره سیزدهم مد نظر قرار گرفته است.
معاون صدا گفت: با توجه به اینکه رادیو و اهالی آن عناصر ایده پرداز بوده و افکار نو و جدیدی دارند امسال را سال ایده های نو و تحول در محتوا قرار دادیم بنابراین این امیداوری وجود دارد که با آثار ارسالی حرفه ای به جشنواره سیزدهم شاهد افزایش رشد قابل توجه نسبت به جشنواره های سال های قبل باشیم.ضمن اینکه در کنار این اتفاق مهم بحث معرفی و انتخاب شبکه برتر را داریم که با توجه به ارزیابی که در طی سال انجام می شود شبکه برتر نیز انتخاب شده و جایزه ای شایسته زحمات کشیده شده را نصیب خود خواهد کرد.
دکتر صوفی ادامه داد:امروزه بیش از ۷۰ سال از تولد رادیو در ایران می گذرد. تولدی که پایه و اساس آن بر مبنای دو رادیوی “تهران” و “ایران” بنا نهاده شده است و مابقی رادیوهای ایجاد شده به نحویی متاثر از این دو بوده است حتی می توان اینگونه گفت که طراحی سایر شبکه ها بر اساس ماموریت، جامعه مخاطب و رویکردهای مختلف موجود بر مبنای این دو رادیو بوده است. بنابراین انتظار می رود شبکه های تخصصی و عمومی رادیویی تا پایان سال به بیش از ۲۷ شبکه برسد که بازنگری وسیعی در جنبه های مختلف از  ساختاری گرفته تا ساعات پخش را در انها خواهیم دید.

گفتنی است؛ در خلال این نشست تعدای از مدیران شبکه های رادیویی با بیان نقطه نظرات مختلف و تجربیات گوناگون خود در جشنواره های مختلف صدا به بیان دیدگاه ها و راهکارهای گوناگون پرداختند./ص


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ