رادیو وسیله ای برائ اشاعه صلح، توسعه و حقوق بشر

۲۴ام بهمن ،
ممتاز نیوز :  دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی رادیو، ۱۳ فوریه ۲۰۱۳ برابر با ۲۵ بهمن ماه جاری گفت: در این روز جهانی اجازه دهید توانمندی رادیو را جشن بگیریم و با همکاری یکدیگر حرکت جهان را بر طول موج صلح، توسعه و حقوق بشر تنظیم کنیم .

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد ؛ در پیام بان کی مون آمده است از زمان اختراع رادیو دربیش از ۱۰۰ سال قبل، این وسیله  سبب بروز خلاقیت شده، درها را برائ تغییرباز کرده  و به عنوان راهی برائ ارائه اطلاعات نجات دهنده زندگی خدمت کرده است.  رادیو سرگزم می کند، آموزش می دهد و اطلاع رسانی می نماید. رادیو اظهارت دموکراتیک را ترویج و بر عقاید تاثیر گذار است.

وی می گوید از موج کوتاه و اف ام گرفته تا ارسال ماهواره ای، رادیو مردم را در هر کجا به هم متصل می نماید. در زمان درگیری ها و اوقات بحرانی، رادیو خط حیات برائ جوامع آسیب پذیر است.

ایشان تاکید دارد رادیو هم ارزشمند وهم مقرون به صرفه است. از اولین روزتاسیس، سازمان ملل متحد از رادیو برائ دسترسی به مردم جهان استفاده کرده است.

دبیر کل می گوید “رادیو ملل متحد” تمامی اموری کە مربوط به دستور کار این سازمان است را پوشش می دهد: از توسعه پایدار گرفته تا حمایت کودکان، از حفظ صلح گرفته تا پیشگیری از درگیری.

بان کی مون در پایان پیام خود گفت ما به تاریخ غنی خود در زمینه تولیدات رادیویی به زبان های گوناگون، همچنین استفاده از رادیو برائ اطلاع رسانی و خدمت به جهان افتخار  می نماییم.

منبع: ممتاز نیوز
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ