رازهای عجیب عنکبوت + عکس

۰۶خردادماه،

یکی از ترسناک ترین بندپایان دنیا عنکبوت است که می توان آن را در میان درختان پیدا کرد اما همیشه رازهایی در مورد این موجود بوده است که بهتر است به واقعیت آن ها پی بریم.

ممتازنیوز: عنکبوت موجود ترسناکی که بسیاری از انسان ها حتی بیشتراز مرگ از آن ترس دارند رازهای پیچیده ای دارد که  شاید تا به حال نشنیده باشید. محققان با سال ها مطالعه بر روی عنکبوت های مختلف بعضی از این رازها را به دست آورده اند که در ادامه با هم مرور می کنیم:

** کشندگی سم بابا لنگ دراز

یکی از گونه های عنکبوت چندین سال است که به عنوان سمی ترین آن ها شناخته میشود در حالی که به این صورت نیست. بابا لنگ دراز در گونه های مختلف وجود دارد که سمی ترین زهر را در بدنش نگه می دارد اما نیشی برای خارج کردن آن ندارد. این باور غلط است چرا که بابا لنگ دراز گونه های مختلفی دارد به طوری که بعضی از آن ها واقعا می توانند انسان ها از بین ببرند ولی بعضی از آنها اصلا عنکبوت حساب نمی شوند.

** رازهای عنکبوت شتری

چند سال پی ایمیلی در میان مردم چرخید که نشان میداد در عراق عنکبوت هایی به اندازه ۲۰ سانتی متر می باشند و می توانند به سقف سرعت ۵۰ کیلومتر در سرعت هم برسند. این عنکبوت ها بسیار سمی اند به طوری که تا به حال اشخاص بسیاری را از بین برده اند. همه این اطلاعات البته غلط می باشند چرا که عنکبوت های شتری در اصل عنکبوت نیستند بلکه موجودی نزدیک به عقرب اند که تنها ۸ سانتی متر رشد و سقف سرعتی نزدیک به ۱۰ کیلومتردر ساعت دارند. 

** همه آن ها تار نمی تنند

تار یکی از راهی های شناخت یک عنکبوت است. نشانه ای که همه انسان ها عنکبوت را در کنار ان می بینند اما آیا همه این موجودات از تار استفاده می کنند. محققان به دست آورده اند که تنها نیمی از عنکبوت ها تار می تنند و به این وسیله شکار می کنند و مابقی آن ها تنها با استفاده از شیوه های دیگر مانند پرش روی سر شکار یا تله گذاری های متفاوت این کار را انجام می دهند. 

** عنکبوت ها هم در تارشان گیر می کنند 

یکی از باورهایی که شکی به نظر در ان نیست گیر نکردن عنکبوت ها در تارهای خودشان است. در حالی که تار عنکبوت به هر چیزی می چسبد اما خودشان گیر نمی کنند که البته این باور اشتباه است. عنکبوت ها از انجایی که می دانند چگونه تار را تنیده اند به آرامی و با احتیاط روی آن قدم بر می دارند که نتیجه آن گیر نکردن در تار است. 

مشرق


باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ