راهکارهایی برای افزایش طول عمر یخچال

برای از بین بردن بوی بد یخچال می‌توانید مقداری زغال سیاه را بکوبید و در کیسه‌های پارچه‌ای نازکی بریزید و در طبقه بالای یخچال بگذارید. هرچند هفته یک‌بار این کیسه زغال را در آفتاب بگذارید تا خشک شود.

برترین مجله اینترنتی ایران

برای از بین بردن بوی بد یخچال می‌توانید مقداری زغال سیاه را بکوبید و در کیسه‌های پارچه‌ای نازکی بریزید   و در طبقه بالای یخچال بگذارید. هرچند هفته یک‌بار این کیسه زغال را در آفتاب بگذارید تا خشک شود تا  دوباره بتوانید از آن به عنوان بوگیر یخچال استفاده کنید.

  • یخچال را هرگز در نزدیکی وسایل گرمازا مانند اجاق گاز، فر یا مایکروویو قرار ندهید. حتی سعی کنید آن را در نزدیکی پنجره و تابش نور خورشید هم قرار ندهید.
  • اگر در تابستان قصد سفر دارید، توصیه می‌کنیم یخچال را از برق بکشید و آن را خوب تمیز و خشک کنید، سپس در یخچال را باز بگذارید و به سفر بروید. در صورتی که  یخچال‌تان سیستم یخ‌ساز و آب‌سردکن دارد آن را حتما غیرفعال کنید.
  • هرگز برای آب کردن برفک یخچال از حرارت سشوار و وسایل گرمایشی دیگر استفاده نکنید. گذاشتن یک کاسه آب‌جوش در یخچال بهترین روش است.
  •  اگر یخچال شما بوی موادغذایی را به خودش گرفته، برای از بین بردن این بو کافی است از محلول جوش شیرین استفاده کنید. برای این منظور۲ قاشق جوش‌شیرین را در ۲ لیوان آب حل کنید و با کمک یک ابر نرم و ضدخش بدنه یخچال‌تان را شست‌وشو دهید.
  • هرگز از پودرهــــــای شست‌وشو برای پاک کردن جداره و سطح قفسه‌ها استفاده نکنید، این پودرها به دلیل زبری‌ای که دارد موجب خش افتادن در سطح داخلی یخچال می‌شود.
  • همه ما نسبت به پشت یخچال بی‌تفاوت هستیم، چون این بخش از یخچال را هرگز نمی‌بینیم اما تمیز کردن این قسمت نیز بسیار مهم است. برای تمیز کردن آن دوشاخه یخچال را از پریز برق جدا کنید و دستگاه را جلو بکشید و با کمک جاروبرقی گرد و غبار پشت آن را پاک کنید. این کار طول عمر موتور یخچال را افزایش می دهد.
  • هر ماه بعد از تمیز کردن یخچـــال لاستیک‌های دور در یخچال و فریزر را بازرسی کنید. این کار از آن نظر اهمیت دارد که مانع وارد شدن هوا به درون یخچال و ایجاد برفک در آن می‌شود. وجود برفک موجب افزایش مصرف برق و افزایش عملکرد موتور دستگاه  می‌شود.
  • هر بار پس از تمیز کردن یخچال یک عدد زغال را درون یک کیســـــه پارچه‌ای کوچک قرار دهید و آن را در گوشه یکی از قفسه‌ها بگذارید. این کار موجب جذب بوی موادغذایی می‌شود.


مجله اینترنتی برترین ها سبک زندگی سلامت دکوراسیون موفقیت کودک

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ