راهی جز توسعه حمل‌و‌نقل عمومی نداریم

۰۱م اسفند ،

معاون شهرداری تهران:

راهی جز توسعه حمل‌و‌نقل عمومی نداریم

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: برای خروج از بحران ترافیک راهی جز توسعه حمل و نقل عمومی نداریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ممتازنیوز به نقل از ایسنا، تشکری هاشمی در دوازدهمین کنفرانس بین المللی مدیریت و حمل و نقل ترافیک شهری که صبح امروز در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد، با اعلام اینکه راهی جز توسعه حمل و نقل عمومی برای شهر تهران باقی نمانده است، افزود: شهرداری در هفت سال قبل با تمام توان به دنبال ایجاد حمل و نقل پاک و مطمئن و در دسترس بوده است و از آنجاییکه دستیابی به این هدف با فعالیت‌های معمولی امکانپذیر نبود در طول این مدت همواره چشم انداز بزرگ و رویایی در این راه برای خود ترسیم کرده بودیم.

وی ادامه داد: گسترش حمل و نقل عمومی تهران با رویکردی انسان محور در دستور کار قرار گرفته که در این راه مانند بعضی از سازمانها نگاه کوتاه مدت نداشته‌ایم و همواره به دنبال اهداف بلند مدت بوده‌ایم.

وی ادامه داد: شعار ما در این راه ایجاد امکان دستیابی به اولین ایستگاه حمل و نقل عمومی با پیمودن فاصله حداکثر ۳۵۰ متر برای هر شهروند بوده و در این راه همواره در پی ایجاد توسعه یکپارچه بوده‌ایم و توسعه خطوط مترو و BRT بخشی از این اقدامات بوده است.

تشکری هاشمی به هوشمند کردن خدمات و پرداخت الکترونیکی بهای خدمات برای تمام مدهای حمل و نقل شهری و تمرکز زدایی در حمل و نقل را از دیگر اقدامات شهرداری در این راستا توصیف کرد.

معاون ترافیک شهردار تهران همچنین خاطرنشان کرد: شهرداری در این راه همواره در پی رعایت سلسله مراتب بوده است که به همین جهت توسعه خطوط مترو در اولویت کار شهرداری قرار داشته است.

پیش بینی افزایش ۶۰ درصدی ترافیک در سال ۲۰۲۵

دبیر کل انجمن جهانی حمل و نقل همگانی از پیش بینی افزایش ۶۰ درصدی ترافیک بر اساس آمارهای موجود ، در سال ۲۰۲۵ میلادی در سطح دنیا خبر داد.

دکتر آلن فلاش صبح امروز در دوازدهمین کنفرانس بین المللی مدیریت حمل و نقل و ترافیک شهری با اعلام این خبر افزود: ادامه روند افزایش ترافیک در سطح دنیا سبب از بین رفتن میلیاردها ساعت از وقت شهروندان خواهد شد.

وی به افزایش جمعیت شهری در طی سالهای اخیر اشاره و عنوان کرد: با ادامه این روند در سال ۲۰۲۵ میزان مصرف انرژی در بخش حمل و نقل ۳۰ درصد افزایش پیدا می‌کند و این در حالی است که ۹۵ درصد این انرژی از سوخت‌های فسیلی تامین می‌شود.

وی ادامه داد:با ادامه این روند در سال ۲۰۲۵ آمار کشته شدگان سوانح رانندگی در سطح دنیا به ۵۰۰ هزار نفر می‌رسد.

دبیرکل انجمن جهانی حمل و نقل همگانی گفت: به این سبب ما مجبور به استفاده از الگوهای متوازن در حمل و نقل عمومی هستیم چراکه این امر سبب می‌شود تا میزان مصرف انرژی در حد فعلی باقی بماند و تلفات سوانح رانندگی در سال ۲۰۲۵، ۱۵ درصد نسبت به میزان فعلی کاهش پیدا کند.

وی تنوع بخشی به خدمات، ارائه خدمات با کیفیت حمل و نقل، بودجه‌بندی ثابت و پایدار و نیز مدیریت هوشمند حمل و نقل را از اقدامات و سیاست‌های لازم در این خصوص برشمرد.

سه شنبه ۱ اسفند   ۱۵:۴۱

منبع:عصرخودرو
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ