راه اندازی رشته مداحی در دانشگاه علمی کاربردی

راه اندازی رشته مداحی در دانشگاه علمی کاربردی

پورتال دانشگاهی به نقل از آنا: رییس هیات مدیره خانه مداحان کشور با تاکید بر لزوم آموزش مداحان تاکید کرد: مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) باید دوره های عمومی و تخصصی مداحی را بگذرانند.

ˈعلی آهیˈ شامگاه شنبه در همایش بسیج مداحان و شعرای شهرستان کاشان اظهار داشت: مداحان ضمن گذراندان آموزش های عقیدتی باید ادبیات و تاریخ را نیز بدانند.

وی به تشریح وجود اشتباه در برخی شعرهای قدیمی که توسط مداحان خوانده می شود، پرداخت و افزود: مداحان و شاعران باید شعر را کالبد شکافی کنند چون برخی شعرها از نظر موضوعی و برخی نیز بلحاظ ادبی، معانی و عقیدتی اشکال دارند.

آهی خاطر نشان کرد: مداحان و شاعران اهل بیت (ع) همچنین باید از سطح آگاهی عمومی مناسبی برخودار باشند بایستی امام شناس نیز باشند تا بتوانند در مدح، منقبت و ستایش ائمه معصومین (ع) شعر بسرایند.

مسوول بنیاد دعبل تهران، از نداشتن متولی واحد برای رسیدگی به امور مداحان و ذاکران اهل بیت (ع) در کشور گلایه کرد و گفت: این قشر جامعه نمی دانند که متولی رسیدگی به امور آنها کدام دستگاه اجرایی است.

آهی از ایجاد رشته مداحی در دانشگاه علمی کاربردی نیز خبر داد و گفت: مداحان می توانند با تحصیل علم در این دانشگاه مدارک کاردانی و کارشناسی دریافت کنند.

وی یادآور می شود: مداحان با اخذ این مدارک می توانند در حاشیه کار مداحی به تدرس دروس عقیدتی و قرآنی در آموزش و پرورش نیز بپردازند.

این همایش با حضور جمعی از مداحان و شاعران اهل بیت عصمت و طهارت شهرستان های کاشان و آران وبیدگل در حسینیه شهدای سپاه کاشان برگزار شد.

رشته مداحی

 

دانشگاه علمی کاربردی

 

دانشگاه


پورتال اخبار دانشگاهی

تا این لحظه ۳نظر ثبت شده
 1. رسول تیموری گفت:

  باسلام
  بهترین رشته است در کنار حوزه روحانیت انشاءالله زمینه راه اندازی در کلیه استان ها فراهم شود که بتوان کسانیکه علاقه به مداحی دارند استعدادشان شکوفا شود

 2. حدیثه گفت:

  سلام
  خیلی خوبه اما الان در دانشگاهی این رشته موجود هست؟و اگر موجود هست کجا؟؟

 3. مصطفی محمدزاده گفت:

  خیلی خوبه فقط زمان ثبت نام و زمان آزمونشو برام ایمیل کنید

  یاحق

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ