راه اندازی پرواز مستقیم تهران-مسقط

به گزارش خبرنگار مهر، کاپیتان حمید رضا پهلوانی درمراسم افتتاحیه اولین پرواز تهران- مسقط با اشاره به توافقنامه پروازی بین ایران و عمان، اظهار داشت: این توافقنامه ۱۱ سال پیش در خصوص انجام پرواز بین ایران و عمان منعقد شده  و افزایش پروازی در این خط حاصل این تفاهم نامه است.

وی افزود: سیاست ایران در قبال همسایه ها این است که به تمام کشورهای همسایه افزایش پروازی داشته باشیم تا از این طریق مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان کشورها افزایش پیدا کند.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به برگزاری اجلاس شانزدهم سران نم ، بیان کرد: حاصل این اجلاس در اولین حرکت راه اندازی پرواز تهران مسقط از سوی عمان ایر بوده است که جهشی در روابط دو کشور خواهد بود.

در ادامه مدیر کل فرودگاه امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه این فرودگاه بزرگترین فرودگاه کشور است، گفت: از فرودگاه امام ۴۹ ایرلاین به بیش از ۷۰ منطقه پروازی پرواز دارند که امروز عمان ایر هم به جمع خانواده شرکتهای فعال هواپیمایی در فرودگاه پیوسته است.

مرتضی دهقان افزود: روابط دوستانه ایران و عمان از سالهای گذشته وجود داشته است و این پرواز مستقیم منجر به تحکیم روابط بین ایران و عمان خواهد شد.

وی با اشاره به پروازهای اجلاس سران در این مدت گفت: همزمان با برگزاری این اجلاس، مراسم افتتاح این پرواز را هم برگزار کردیم که با توجه به پتانسیل های موجود در ایران عمان ایر بتواند سهم زیادی از بازار را به خود اختصاص دهد.


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ