راه هایى ساده براى یک ازدواج بى درد سر

۲۷فروردین۱۳،

یک جوان نیاز دارد قبل از ازدواج چند چیز اساسى را مشخص کند ،‌ هدف از ازدواج ؛ انتخاب شخص ایده آل نه آرمانى ، چگونگى مقدمات یک زندگى دو نفره ولى همه اینا کافى نیست زندگى مشترک نیاز به مهارت دارد.

یک جوان نیاز دارد قبل از ازدواج چند چیز اساسى را مشخص کند ،‌ هدف از ازدواج ؛ انتخاب شخص ایده آل نه آرمانى ، چگونگى مقدمات یک زندگى دو نفره راحت نه تجملاتى ، تدارک یک کار مشخص ولو با حقوق اندک حالا نوبت به راهایى میرسد که ازدواج شما را به یک ازدواج آرمانى و شاعرانه نزدیک‌ می‌کند:

۱٫هدف ازدواج : بیاید نیاز‌هاى خود به ازدواج را به دو بخش تقسیم کنید نیاز‌هاى روحى و جسمى . همیشه سعی کنید ساده به همه آنها بنگرید و آنها را با نیاز‌هاى طرف مقابل هماهنگ کنید . با گفتمان میتوانید به این شناخت دست یابید و کم کم با یکدیگر هماهنگ شوید .

۲٫سوال از دیگران : حتما شما در اطراف خود زوج‌هایى را‌ می‌شناسید . چه موفق ؛ چه نا موفق ، از ایشان تا محدوده ایکه‌ می‌توانید سوال کنید و راهکارها و نوع تنش‌ها و نقاط ضعف و قوت ازدواج آنها را دریابید . و از همه آنها نکته بگیرید.

۳٫فیلم‌هاى برتر در زمینه ازدواج یا روابط خانوادگى را تماشا کنید : این فیلم‌ها مطابق با هر فرهنگى و در هر کشورى شاخصه‌هایى دارد ، با دیدن آنها یک الگوى خوب از زندگى مشترک به دست مى آورید.

۴٫به متون قدیمى و کتب معروف در این زمینه مراجعه کنید : اسطوره‌ها همیشه سخنانى دارند که تا سالها باقى و اثر گذار است ، آنها را به کار بندید.

۵٫به پایگاه اینترنتی‌هایى مراجعه کنید که سوال و جواب زوج‌ها در آن و جواب مشاوران در آن آمده . این پایگاه اینترنتی‌ها بسیار به شما کمک‌ می‌کند مشکلات احتمالى را بیابید و چاره آن را پیش از وقوع بدانید یا جلو اتفاق آن را بگیرید.

۶٫محدوده استقلال خود را مشخص کنید: با همسر آینده خو صحبت کنید و از او بخواهید محدوده استقلال خود را معلوم کند ، چه در روابط خانوادگى اش چه روابطش با همسر آینده اش . شما هم از خود بگویید ولى اصرار به موقعیت خود نورزید . چرا که در زندگى مشترک همه اینها دستخوش تغیر خواهد بود.
۷٫از بحث نهراسید : این بحث و جدل‌هاست که شما را بیشتر با هم آشنا‌ می‌کند و برائ هم‌ می‌سازد . ولى در کل در این بحث‌ها هم خوبى‌ها و هم بدى‌ها را توامان ببینید.
 
۸٫ بیاد داشته باشید زمان همه مشکلات حل خواهد کرد چرا که شناخت ها را تکمیل و علاقه را دو چندان مى کند.

باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ